Dodawanie pozycji do OS

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Dodawanie pozycji do OS

Post autor: Lilpri »

Hej,
Mam taki case:
Tworzymy OS, z jej poziomu chcę wywołać aplikację, która:
- pozwoli otworzyć plik excela z ofertą
- dorzuci do OS pozycję wg zadeklarowanych pól w excelu
- doda do powyższej pozycji atrybuty oraz załącznik.

Teraz garść pytań, na które próbuję rozkminić odpowiedź:
- czy jest to w ogóle możliwe, żeby z poziomu OS dodawać pozycję do tego OS przez API? Czy raczej będzie trzeba dodawać je z listy wszystkich OS i przekazywać parametr do aplikacji z GID OS?
- jeśli powyższe zadziała to standardowa operacja w API: otwórzOS -> elementy os -> dodaj pozycje -> zamkniecie dokumentu? Czy może inaczej się to robi na już stworzonym OS? Lub inaczej, czy API umożliwia w jakiś sposób modyfikację już utworzonego dokumentu?
- a może lepiej jechać SQL'em? Tylko widzę jeden problem, wystarczy że Comarch coś zmienić w strukturze pozycji OS..

Chyba, że ktoś rozkminiał podobny problem i podzieli się zarysem jak to może funkcjonować?

Edit: W sumie jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała... Ta aplikacja będzie wywoływana z różnych komputerów, więc pewnie lokalizacja musi być wszędzie ta sama? Plus logowanie do podczepionej sesji, jak będzie to po API?

rolski95
Posty: 100
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: Dodawanie pozycji do OS

Post autor: rolski95 »

Nie da się tego zrobić na otwartej formatce OS. Co do schematu działania to chyba jest on poprawny. Raczej bym nie szedł w SQL. Jeżeli nie chcesz instalować tego na każdym stanowisku to można pokusić się o Dużą Hydrę ( tutaj wiadomo, ze dochodzi koszt licencji)

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: Dodawanie pozycji do OS

Post autor: Lilpri »

No właśnie z hydrą jest problem, no nie ma jej i za bardzo nie ma jak w nią pójść.

Pytanie mam inne, bo nigdy tego nie robiłem. Jak przekazać zaznaczenie (jeden gid OS) do zewnętrznej aplikacji wywoływanej z wykresu?

ODPOWIEDZ