Seria dokumentu po zmianie magazynu

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Seria dokumentu po zmianie magazynu

Post autor: plejaz »

Dzień dobry.
W jaki sposób mogę przypisać serię dokumentów do konkretnego magazynu podczas wystawiania FS ?
Moduł DOKUMENTY > Sprzedaż > FA > Nagłówek > Wybór serii z listy rozwijanej.

Domyślnie mam zawsze ustawioną serię "DOK" i magazyn o nazwie: "MAG1" w zakładce "OGÓLNE".

Chciałbym, aby po zmianie serii na "KPN" zmienił się również magazyn na "MAG2" w zakładce "OGÓLNE".

Czy takie rozwiązanie jest możliwe z poziomu modułu Administrator, czy trzeba pisać wyzwalacze w bazie danych ?

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Seria dokumentu po zmianie magazynu

Post autor: sebek »

Witam,

Trzeba pisać wyzwalacze. Ale to też nie do końca dobre rozwiązanie, ponieważ wyzwalacz działa na bazie danych i po zmianie serii zmieni magazyn pod bazą danych. Nie powoduje to jednak odświeżenia formatki i na zakładce Ogólne pozostanie wyświetlony pierwotny magazyn.
Lepszym rozwiązaniem byłoby tutaj zastosowanie Interfejsu programistycznego, ponieważ można tam odświeżyć formatkę po zmianie. Do tego jest jednak konieczna licencja.

Pozdrawiam.
Sebek

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: Seria dokumentu po zmianie magazynu

Post autor: plejaz »

Mam licencje i support partnera, myślałem, że jest rozwiązanie z poziomu Administratora.
Ustawienie domyślne, że ta seria dokumentów FS ma ciągnąć za sobą magazyn.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Seria dokumentu po zmianie magazynu

Post autor: Yuber »

Można spróbować przez centra.
Np zakładamy w strukturze firmy:
Wydział główny->
-> Wydział podrzędny 1 -> domyślny magazyn X, domyślna seria X01, edycja dokumentów Wydział główny
-> Wydział podrzędny 2 -> domyślny magazyn Y, domyślna seria Y01, edycja dokumentów Wydział główny

Operatora umieszczamy w którymś z wydziałów podrzędnych.
Przy wystawianiu dokumentu można by zmienić Właściciela dokumentu na odpowiedni wydział podrzędny i powinna się ustawić zarówno seria jak i magazyn.
Napisane z pamięci i trochę wykombinowane zatem proszę sprawdzić przed zastosowaniem.

ODPOWIEDZ