MMP do wygenerowania a XL mówi że wszystko wydane

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

Gc12ch
Posty: 81
Rejestracja: 23 sty 2011, 14:56
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

MMP do wygenerowania a XL mówi że wszystko wydane

Post autor: Gc12ch »

Dzień dobry,
Mam taką sytuację. Dokument MMP wyjęty z bufora ale Magazynowe "Do wygenerowania"
W momencie jak daję "Przyjmij do magazynu" pokazuje się okno z dokumentem PZ i informacją na górze, że wszystkie elementy do dostępnych magazynów zostały przyjęte.
Niestety na MMP mam 13 szt. towaru a na PZ tylko 8
W drugim przypadku na MMP mam 5 sztuk a na PZ w ogóle ten towar nie jest ujęty.

Jak naprawić taką sytuację?
Apteczka pokazuje, że wszystko na towarze jest OK

pozdrawiam
Grzegorz

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: MMP do wygenerowania a XL mówi że wszystko wydane

Post autor: Yuber »

Na liście towarów wyfiltruj odpowiedni towar. Następnie dla odpowiedniego magazynu wybierz wydruk Rozbieżności ilości handlowych i magazynowych.
Następne kroki to prześledzić historię towaru i sprawdzić czy wszystkie dokumenty handlowe mają odwzorowanie w postaci dokumentów magazynowych.
Można skrócić sobie drogę i na MMP podnieść taki towar do edycji, przejść na zakładkę Dostawy i tam podejrzeć tę dostawę, a następnie przejść na zakładkę Historia. W tym okienku pokazana zostanie historia tylko tego zasobu. Tam też wyświetlą się informacje odnośnie tego czy wszystkie dokumenty są wygenerowane do dokumentów handlowych.
W funkcjach specjalnych istnieje również taka opcja jak Odbudowa statusów wydania/przyjęcia - czasem się coś zchrzani i trzeba uruchomić tę opcję. Wówczas zaktualizuje się ten status na dokumentach handlowych.
Jeśli powyższe wskazówki nie pomogły to kolejna rzeczą będzie uruchomienie Naprawy stanów towarów - jest to dobre narzędzie ale dobrze jest znać strukturę bazy danych i wiedzieć co się naprawia. Odradzam tutaj korzystanie z Automatycznego naprawiania ponieważ może to czasem przynieść więcej szkód niż pożytku.

ODPOWIEDZ