Adresy wysyłkowe

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Adresy wysyłkowe

Post autor: marceynowa »

Istnieją 3 typy adresów: Aktualny, Wysyłkowy, Inny (+ oczywiście Archiwalny).
Aktualny - na karcie ogólne (czy ktoś ma podwójne adresy Aktualne na karcie Adresy - Comarch twierdzi, że to niemożliwe, u mnie kilka takich przypadków wystąpiło)
Wysyłkowy - automatycznie wskakuje na transakcję jako adres docelowy
Inny - po prostu inny, można go wybrać ręcznie przy wystawianiu transakcji jako Docelowy (lub nawet główny)

No i teraz problem:
Czy ktoś umie wytłumaczyć po co możliwość stowrzenia kilku adresów Wysyłkowy + jeden można ustawić jako domyślny?
Dla mnie czytelna jest sytuacja, gdy Wysyłkowy jest jeden. Pytałem w Comarchu - twierdzą, że użytkownicy wykorzystują kilka wysyłkowych, ale nie przedstawili żadnego przykładu. Może czegoś nie wiem, ale dla mnie to jest bez sensu.

Poza tym co zrobić w przypadku gdy mam Wysyłkowy, ale fima likwiduje tą lokalizację. Był na transakcjach więc nie można skasować. Jedyne rozwiązanie, któe znalazłem to przekopiować Aktualny i odchaczyć "Wysyłkowy". Tylko w tym moemncie na zadładce Adresy mamy jeden wiersz "śmieć".

pozdrawiam i wesołego jajka

Awatar użytkownika
maros
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:52
Rola: Inny

Re: Adresy wysyłkowe

Post autor: maros »

Ja wyobrażam sobie sytuację, gdzie sprzedajemy towar np. firmie Agroas, która ma filie w 90 miastach w Polsce. Główny jest zawsze jeden, a dowozu - zależy jak wiatr powieje.
Aktualny - na karcie ogólne (czy ktoś ma podwójne adresy Aktualne na karcie Adresy - Comarch twierdzi, że to niemożliwe, u mnie kilka takich przypadków wystąpiło)
Też mamy ten przypadek przy kontrahencie JEDNORAZOWYm.

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Adresy wysyłkowe

Post autor: marceynowa »

Ja miałem podwójne Aktualne na normalnych kontrahentach. Na JEDNORAZOWYM mam jeden aktualny i setki Innych.
Ja wyobrażam sobie sytuację, gdzie sprzedajemy towar np. firmie Agroas, która ma filie w 90 miastach w Polsce. Główny jest zawsze jeden, a dowozu - zależy jak wiatr powieje.
W takim przypadku nie mam domyślnej wysyłki, więc powinien być (moim zdaniem) adres aktualny i 90 innych. Pisząc fakturę jako kontahenta docelowego wybieram adres z listy innych. Nadal nie widzę sensu możliwości zapisania więcej niż jeden adresów typu Wysyłkowy)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ