Rozbudowany CENNIK

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
wojtini
Posty: 150
Rejestracja: 24 sty 2008, 22:41
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Grodków, opolskie

Rozbudowany CENNIK

Post autor: wojtini »

Czy ktoś z Was ma u siebie temat rozbudowanych cenników, tzn. wiele różnych typów cen dla poszczególnych produktów ??
np.: 40 różnych cen dla jednego produktu ;-) :evil: (masakra)

Jak macie rozwiązane tematy tworzenia (aktualizowania) cen oraz drukowania cenników lub ofert z wybranymi cenami ??

Chętnie wymieniłbym się doświadczeniami w tym zakresie.

Czy macie może wdrożone jakieś mechanizy/rozwiązania tworzenia oferty dla klienta bezpośrednio w CDN'ie z uwzględnieniem np.: 3-5 wybranych cen ??
PoZdrawiam

Wojciech FRED Błauciak
Administrator AgroAs.pl
GG# 2913
GSM: 608 037 025
administrator@agroas.pl

norek

Re: Rozbudowany CENNIK

Post autor: norek »

Witam,
w mojej firmie mamy rozbudowany cennik (korzystam z 6.0). Nie dosyć, ze mamy typy cen dla danego towaru to jeszcze wprowadzone indywidualne ceny dla wybranych grup kontrahentów.
Jeśli chodzi o typy cen jest to sposób do ogólnego podzielenia cen. U mnie stosuje się ze względu na region.
Przedstawie jak to wygląda techicznie ponieważ nie jestem osobą bezpośrednio wprowadzającą ceny do systemu.
Mamy utworzoną strukturę towarów. Na najwyższym poziomie struktury należy zedytować grupę główną i wprowadzić nazwę danego cennika. Następnie nalezy przeklepać wszystkie poziomy niżej poszczególne grupy i na końcu zedytować poszczególne towary i wprowadzić w zakładce ogólne interesujące nas ceny.
Do tego jest przygotowana lista wyjątków w opcji LISTA PROMOCJI bądź na kartotece danego kontrahenta (co jest zbieżne z listą promocji ponieważ z tego co wiem po wprowadzeniu na kartotekę kontrahentów danej ceny pojawi sie ona w liście promocji).

Problem w przypadku listy promocji jest pilnowanie poprawnego podpięcia kontrahenta do danej listy. Nie wiem jak znaleźć oprócz ręcznego klikania - czy dany kontrahent jest przypisany do jakiejś promocji czy też nie. Może ktoś ma propozycję ?
Co do drukowania cennika to niestety nie pomogę - zawsze patrzę w ekran a nie drukuję.

Pozdrawiam
norek

Awatar użytkownika
maros
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:52
Rola: Inny

Re: Rozbudowany CENNIK

Post autor: maros »

taaaaaa.... u nas mamy piekielnie rozbudowany cennik, a mianowicie 3 ceny:)

Na początku ustaliliśmy ogólne reguły, czyli stałą marżę dla poszczególnych cen, np. 'cena 1' - 10% marży; 'cena 2' - 20%, itp. (towarów mamy w kartotece kilka tysięcy). Przy definiowaniu poszczególnych cen zaznaczamy bądź nie opcję aktualizacji ceny przy nowej dostawie. Nie znam innego sposobu na automatyczną aktualizację cen.
Mamy podgrupy, gdzie można modyfikować zakresy marży. Pozostaje też ręczne ustawianie dla poszczególnych produktów.

Co do wydruków - trzeba by stworzyć wydruk w Crystal Reports, nawet na bazie standardowego cennika, gdzie przed 'wypluciem' danych, wydruk pytałby które ceny do cennika ma umieścić. Ceny przechowywane są w tabeli Twr_Ceny, gdzie kolumna TwC_TwrLp identyfikuje cenę(np. dla wartości TwC_TwrLp=0 oznacza cenę zakupu, =1 cena zdefiniowana jako 1 itd.).
Szczerze mówiąc nie wiem, w jaki najlepszy sposób opracować podawanie wydrukowi interesujących nas cen. Bo chyba bez sensu jest lista 40 cen i zaznaczanie 'ptaszkami', które z nich chcielibyśmy widzieć na wydruku.

ODPOWIEDZ