Sprzedaż z wykorzystniem jednostek pomocniczych

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Sprzedaż z wykorzystniem jednostek pomocniczych

Post autor: marceynowa »

Witam,

Może ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie:

Dajemy upust dla klienta, gdy zakupi pełne opakowanie (jed. pomoc.). CDN XL nie wspiera takiej sprzedaży cennik nie jest powiązany z jed. pomocniczymi.
Chicałbym rozwiązać w ten sposób, że na ZS lub FA użytkownik ma widok w postaci: pierwsza linia w jed. podstawej, druga w pomocniczej. Taki widok znalazłem na dokumencie FAI, gdy jed. pomocnicza ustawiona jest jako proponowana do zakupu: mam pokazane dwie jednostki, kursor w polu ilości w jed. podstawowej. Gdy ustawię jako jednostkę pomocniczą dla sprzedaży to kursor ustawia się w drugiej lini.
Ktoś powie, że można myszką ustawiać kursor, ale przy masowym wpisywaniu pozycji na dokument powoduje to ogromną irytację.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sprzedaż z wykorzystniem jednostek pomocniczych

Post autor: wojtek »

marceynowa pisze: Dajemy upust dla klienta, gdy zakupi pełne opakowanie (jed. pomoc.). CDN XL nie wspiera takiej sprzedaży cennik nie jest powiązany z jed. pomocniczymi.
Chicałbym rozwiązać w ten sposób, że na ZS lub FA użytkownik ma widok w postaci: pierwsza linia w jed. podstawej, druga w pomocniczej.
CDN XL podczas wystawiania dokumentu FS lub WZ zawsze będzie podpowiadał jednostkę podstawową, można zmienić na jednostkę pomocniczą (taką jaką masz dodaną na kartotece produktu) ale nie będziesz widział obu naraz. Z jednostkami pomocniczymi zaczyna się problem jeśli wystawisz np fakturę w jednostce podstawoweja a korekte w pomocniczej, wówczas wydruk sobie nie radzi z zamianą jednostek (przynajmniej tak jest w 6.0) .

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sprzedaż z wykorzystniem jednostek pomocniczych

Post autor: marceynowa »

Można jednostkę pomocniczą ustawić jako domyślną do sprzedaży - wtedy mamy widok obu jednostek, ale niestety kursor jest w dolnej linii.
Szukałem, szukałem i nie znalazłem rozwiazania. Można też ustawić jednostkę pomocniczą jako domyślną, za pomocą małej hydry dezaktywować dolne pole ilości i wtedy kursor jest w pierwszej linii. Ale wtedy nmożemy wpisać ilość tylko w jednostce podstawowej - gdy chcemy sprzedać 3 opakowania po np. 67szt to ilość trzeba policzyć ręcznie (lub na kalkulatorze).

A co do korekty to już mnie spotkał taki problem - stworzyłem własny wydryk dla korekty, gdzie ilość korygowana i po korekcie wyrażona jest w jednostce podstaowowej.

ODPOWIEDZ