Elementy niezrealizowane

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
krystianj
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:45
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Elementy niezrealizowane

Post autor: krystianj »

Witam,
Próbuję zrobić kolejny wykresik, ale nie bardzo mi to wychodzi :/
Chodzi mi o tabele w której pojawiały by się informacje o zamówieniach w realizacji i pokazywane były tylko te pozycje które nie są jeszcze zrealizowane.
Chce to tak aby użytkownik wszedł na kartę kontrahenta, kliknął w wykres i pokazują mu się zamówienia i pozycje które nie są jeszcze zrealizowane.

Kod: Zaznacz cały

SELECT 
 1 As Lp,
 Seria = ZaN_ZamSeria,
 Numer = ZaN_ZamNumer,
 klient = ZaN_KntNumer
FROM CDN.ZamNag
WHERE
ZaN_Stan = 5 and Zan_KntNumer = ??
P.S. jak przekazać zmienną numera kontrahenta którego właśnie mamy otwartego do zapytania? Zan_KntNumer = __ ??

Czy ktoś ma coś podobnego u siebie albo umiałby mi pomóc ?
Rób to co kochasz a nigdy nie będziesz pracować ...
ŚwierklanyMakijaż ślubnyProfile aluminiowe

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Elementy niezrealizowane

Post autor: marceynowa »

Numer kontrahenta bieżącego można przekazać poprzez: {Knt_GIDNumer}
Z realizacją zamówień to jest sprawa bardziej skomplikowana.
Generalnie zamówienia są realizowane przez rezerwacje i to właśnie na rezerwacji jest informacja o tym ile jest jeszcze do zrealizowania.
W skrócie wygląda to tak (oparte na obserwacjach)
1)Potwierdzone zamówienie towrzy rezerwacje (do jednej pozycji może być wiele rezerwacji).
w tabeli ZamElem w kolumnie ZaE_Ilosc jest ilość zamówiona
w tabeli Rezerwacje w kolumnie Rez_Ilosc (zakładając że mamy 1 rezerwację dla pozycji) jest ilość zarezerwowana = ilości zamówionej
2) generujemy FS
w tab. Rezerwcje Ilość zarezerwowana bez zmian, natmiast w kol. Rez_IloscZrealizowano jest ilość z faktury
3) zatwierdzamy FS
gdy rezerwacja jest w pełni zrealizowana to rezerwacja jest kasowana, gdy jest coś do zrealizowania to Rez_Ilosc jest korygowana do wartości ilości do zreazlizowania, a Rez_IloscZrealizowano = 0

Zan_Stan - nigdy tego nie analizowałem, ale wydaje się że jest to pierwsza informacja do filtrowania zamówień do realizacji (nie wiem jak rozpatrywać zam. niepotwierdzone)

Do zapytania należy dołaczyć tabelę Rezerwacje i analizować różnicę kolumn ReZ_Ilosc - Rez_IloscZrealizowana

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Elementy niezrealizowane

Post autor: wojtek »

marceynowa pisze:Numer kontrahenta bieżącego można przekazać poprzez: {Knt_GIDNumer}
Jeżeli podepniesz wykres bezpośrednio pod kartotekę kontrahenta i na końcu definicji wykresy do warunku where dopiszesz {filtrsql} to Knt_GIDNumer przekaże ci się automatycznie

co do reszty to fakt tak jak pisze marceynowa jest to troche skomplikowane, najprościej ograniczyć się do stanów "zrealizowane" "potwierdzone" "aktywne" itd

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Elementy niezrealizowane

Post autor: marceynowa »

Wczoraj wieczorkiem trochę posiedziałem i napisałem taki kod:

Kod: Zaznacz cały

SELECT 
1 As Lp,
Numer = cdn.NumerDokumentu(cdn.DokMapTypDokumentu(ZaN_GIDTyp, ZaN_ZamTyp, ZaN_Rodzaj), 0, 0, ZaN_ZamNumer, ZaN_ZamRok, ZaN_ZamSeria, 0),
Klient = Knt_Akronim,
Lp = ZaE_Pozycja,
Kod = Twr_Kod,
JM = Twr_Jm,
Ilość_zamówiona = ZaE_Ilosc,
Ilość_do_realizacji = SUM(Rez_Ilosc - Rez_Zrealizowano)
FROM cdn.ZamNag
INNER JOIN cdn.KntKarty ON Knt_GIDNumer = ZaN_KntNumer
INNER JOIN cdn.ZamElem ON ZaE_GIDTyp = ZaN_GIDTyp AND ZaE_GIDNumer = ZaN_GIDNumer
INNER JOIN cdn.TwrKarty ON Twr_GIDNumer = ZaE_TwrNumer
INNER JOIN cdn.Rezerwacje ON Rez_ZrdTyp = ZaE_GIDTyp AND Rez_ZrdNumer = ZaE_GIDNumer AND Rez_ZrdLp = ZaE_GIDLp
WHERE
ZaN_Stan <= 5 and Zan_KntNumer = {Knt_GIDNumer}
GROUP BY cdn.NumerDokumentu(cdn.DokMapTypDokumentu(ZaN_GIDTyp, ZaN_ZamTyp, ZaN_Rodzaj), 0, 0, ZaN_ZamNumer, ZaN_ZamRok, ZaN_ZamSeria, 0), Knt_Akronim, ZaE_Pozycja, Twr_Kod, Twr_Jm, ZaE_Ilosc, ZaN_ZamRok, ZaN_ZamNumer
ORDER BY ZaN_ZamRok, ZaN_ZamNumer 
U mnie działa prawidłowo, pokazuje pozycje z zamówień które nie zostały w pełni zrealizowane. Oczywiście nie są brane pod uwagę zamówienia niepotwierdzone. ZaN_Stan <=5 właściwie jest niepotrzebne, ale zostawiłem, aby było widoczne jakich zamówień dotyczy zapytanie.

No i jeszcze sprawa błędów w systemie - czasami, głównie przy korektach zamówień, powstają błędy na zamówieniach: ilość do zrealizowania nie jest równa ilości zamówionej - ilość zrealizowana. Sytuacja zdarza się sporadycznie, ale trzeba mieć świadomość, że wyniki nie są w 100% prawdziwe.

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Elementy niezrealizowane

Post autor: marceynowa »

Już znalazłem dwa błędy:
1) gdy nie ma żadnych pozycji do zrealizowania to występuje komunikat o błędzie
2) gdy faktura jest w buforze to pozycja jest wyświetlana (ilość do zrealizowania 0)

Awatar użytkownika
krystianj
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2008, 10:45
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Elementy niezrealizowane

Post autor: krystianj »

Dzięki marceynowa, o coś takiego mi chodziło ;)
Potestuje i zobacze jak się sprawuje. Jak znajdę jakieś błędy jeszcze albo coś tam jeszcze dopiszę to dam znać.

Jeszcze raz dzięki.
Rób to co kochasz a nigdy nie będziesz pracować ...
ŚwierklanyMakijaż ślubnyProfile aluminiowe

ODPOWIEDZ