Korekata do błednej korekty

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Korekata do błednej korekty

Post autor: marceynowa »

Co zrobić gdy została wystawiona korekta zerująca, a nie powinna zostać wystawiona:

Jeden z moich kolegów wystawił w styczniu korektę do faktury (zeruje ilości - zwrot towaru) - ale towar wcale nie wrócił, bo to była pomyłka. Klient dostał oryginał i kopię do podpisania, i po 3 miesiącach je odesłał - tłumacząc że nie zwrócił towaru, więc nie chce korekty.
Nie mogę anulować korekty, gdyż zasoby które ona zwróciła już zostały sprzedane, w v.7.1 można wykonać korektę ilościową na +, ale gdy zasoby zostały całkowicie zwrócone, to nie można wykonać.

Co zrobić?

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Korekata do błednej korekty

Post autor: hundzik »

szczerze? namowic klienta by wzial tamta korekte i wystawic mu nowa fakture....
W cdn nie masz totalnie mozliwosci zmian w dokumentach zatwierdzonych - np. wybranie innej dostawy itd - dla mnie jest to calkowita porazka CDNa - poprzedni system ktorego uzywalem umozliwia takie rzeczy bez problemu. Mozesz recznie grzebac w zmienianie dostaw i odtwarzanie starych - ale wiecej napier... pewnie niz pozytku zrobic. Zbyt wiele zaleznosci miedzy zapisami.

Taki urok tego wspanialego systemu
pozdr
MK

marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Korekata do błednej korekty

Post autor: marceynowa »

Z klientem już próbowałem, ale nie chce, więc to roziwążanie odpada :cry:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Meg
Posty: 124
Rejestracja: 17 kwie 2008, 12:43
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: świętokrzyskie, Kielce

Re: Korekata do błednej korekty

Post autor: Meg »

Wg mnie nie powinienieś anulować korekty ze stycznia. O podatku VAT należnym nie wspomnę, bo z racji niepodpisanej korekty nie mógł być zmniejszony i na pewno tak jest, ale.. również dlatego, że ta FSK spowodowała obniżenie wartości sprzedaży i miała wpływ na podatek dochodowy (zmniejszyła go). Myślę, że księgowa by stan przedzawałowy zaliczyła jakby nagle zobaczyła, że jej się przychody zwiększyły w styczniu :) Co prawda nie składa się deklaracji, jednak pewnie jakieś miesięczne zestawienia do podatku sobie robi. No chyba, że traktuje wpłacanie zaliczek na podatek lajtowo.


Nie widzę specjalnego wyjścia z tej sutuacji.. Ale pomyślę :)
______________________________________________________________________________________
Ekspert to ktoś, kto ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie absolutnie wszystko o niczym.

ODPOWIEDZ