Różnica Sprzedaż - Magazyn

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

AndrzejK
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2023, 14:00
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Różnica Sprzedaż - Magazyn

Post autor: AndrzejK »

Cześć,

przejąłem bazę po poprzedniku i mam taką sytuację:

Do RW z 2021 roku nie było zrobionego dokumentu magazynowego na produkcie (widnieje na rozbieżności, ale miała być nowa baza więc pewnie dlatego nie było robionych dokumentów)
teraz miałem inwentaryzację handlową, więc mi nie wyrównało tego stanu magazynowo na tym produkcie.

Czy mogę zrobić bez problemu WMkę do tamtego RW? czy po prostu zrobić WMkę a nie wiązać tego z RW? Jak to rozwiązać?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 720
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Różnica Sprzedaż - Magazyn

Post autor: praiser »

Myślę, że możesz wygenerować WM do pierwotnego RW . Chyba się da nawet na zamkniętym okresie. Wm nie wpływa księgowo na nic.
Ciekawi mnie tylko jak tą inwentaryzację przeprowadzono bo arkusz na magazynie nie powinien był się utworzyć przy rozbieżności sprze-mag
no chyba, że to była inwentaryzacja poza XL.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

AndrzejK
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2023, 14:00
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Re: Różnica Sprzedaż - Magazyn

Post autor: AndrzejK »

Była inwentaryzacja zrobiona poprawnie, ale na ilości handlowe, a nie na magazynowe, stąd podejrzewam rozbieżność.

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Różnica Sprzedaż - Magazyn

Post autor: taszek »

Ale jak zrobiłeś handlową to tylko znaczy że liczysz różnice od handlowych, ale do inwentaryzacji i tak powstaną dokumenty PW RW na nadwyżki i braki. Do których powinny być wygenerowane PM WM na stany magazynowe. Więc jak jesteś po inwentaryzacji i masz dokumenty magazynowe wystawione to rozjadą ci się stany magazynowe jak wystawisz brakujące magazynowe dokumenty.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

ODPOWIEDZ