Rozbieżność stanów w kartotece

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

Tyriado
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2023, 09:30
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2023

Rozbieżność stanów w kartotece

Post autor: Tyriado »

Cześć. Może mi ktoś wytłumaczyć skąd biorą się problemy z rozbieżnością stanów w kartotece. Mam przykładowo 10 szt. na Sprzedaż y i 0 na magazynie. Why?
Zasób jest jeden, sprawdziłem czy są zatwierdzone i wygenerowane MMW/MMP i dokumenty WM/PW do nich po historii zasobu i jest ok. I szczerze nie mam pomysłu skąd to się bierze i jak to dalej sprawdzić. Wygląda to tak jakby jakieś dokumenty handlowe nie powiązały się z magazynowymi i wtedy jest ta rozbieżność albo w jedną stronę (zostaje za dużo na sprzedaży), albo w drugą (zostaje za dużo na magazynie). Dobrze kombinuję?
Jakaś podpowiedz? Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Rozbieżność stanów w kartotece

Post autor: sebek »

Cześć,

Taka rozbieżność w większosci przypadków jest normalna.

Jesli masz mniejsza ilośc po stronie magazynu to znaczy, że masz wystawiony dokument WM a do niego nie ma dokumentu handlowego RW, FS, FSE, etc.
Jeśli masz mniejszą ilość po stronie sprzedaży to znaczy, ze masz wystawiony dokument handlowy, który jest nie zatwierdzony lub jest zatwierdzony a nie ma dokumentu handlowego.

Możesz też taką kartotekę sprawdzić w naprawie stanów towarów. Jeśli zrobisz to tylko dla Historii i wyświetlisz dostawy i w jaki sposób się rozchodowywały to bez trudu znajdziesz dokumenty, które nie są kompletne a więc albo brakuje handlowego albo brakuje magazynowego.

Pozdrawiam.
Sebek

ODPOWIEDZ