Pozycje na ZS zrealizowane po terminie

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem modułu Sprzedaż

Moderator: mikey

piotrekwu
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2021, 11:09
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Pozycje na ZS zrealizowane po terminie

Post autor: piotrekwu »

Witam,

Jestem początkujący dlatego opiszę łopatologicznie o co mi chodzi.

Często zdarza się, że pozycje na ZS realizowane są w innych terminach i fakturowane na osobnych fakturach.
Potrzebuję zrobić zestawienie elementów na ZS, które zostały zrealizowane po terminie (Data realizacji).

Wydaje mi się, że powinienem powiązać element z ZS z fakturą sprzedaży i datę wystawienia faktury porównywać z datą realizacji.

Czy moje rozumowanie jest ok, czy może jest na to inny sposób?

izos
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2015, 23:29
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Pozycje na ZS zrealizowane po terminie

Post autor: izos »

Każda linia zamówienia może zostać zrealizowana na kilku fakturach/WZ (i odwrotnie).
Podstawowe wiązanie odbywa się przez tabelę CDN.TraSElem.
Prosty przykład widziany od strony zwykłych faktur sprzedaży może wyglądać następująco:
SELECT TOP (1000) TrN_TrNNumer,TrN_TrNSeria,TrN_TrNMiesiac,TrN_TrNRok,TrE_TwrKod,TrE_TwrNazwa,TrS_Ilosc, TrN_Data3 - ZaN_DataRealizacji as DniOpoznienia
FROM cdn.tranag
inner join cdn.TraElem on TrN_GIDTyp = TrE_GIDTyp and TrN_GIDNumer = TrE_GIDNumer
inner join CDN.TraSElem on TrS_GIDTyp = TrE_GIDTyp and TrS_GIDNumer = TrE_GIDNumer and TrS_GIDLp = TrE_GIDLp
inner join cdn.ZamElem on TrS_ZlcTyp = ZaE_GIDTyp and TrS_ZlcNumer = ZaE_GIDNumer and TrS_ZlcLp = ZaE_GIDLp
inner join cdn.ZamNag on ZaE_GIDTyp = ZaN_GIDTyp and ZaE_GIDNumer = ZaN_GIDNumer
where TrS_GIDTyp= 2033

Oparłem się tu na Trn_Data3 jako podstawowej informacji o dacie dostawy.
Pozdrawiam
Jarosław Stefanowicz
IZOS Sp. z o.o.
https://izos.pl

piotrekwu
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2021, 11:09
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: Pozycje na ZS zrealizowane po terminie

Post autor: piotrekwu »

Wygląda na to, że działa! Bardzo dziękuję za pomoc!

ODPOWIEDZ