Powitanie

Tutaj możesz przywitać się z innymy użyszkodnikami forum i jeśli nie jesteś szczególnie skryta/skryty możesz pochwalić się jak tu trafiłeś i czemu Cię to forum zainteresowało.
foton
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:19
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1

Re: Powitanie

Post autor: foton »

Witam

a ja jestem nowym meta ueserem tego bałaganu (7.1 na 12 userach,w szystko za wyjątkiem produkcji) i z konieczności nieco administratorem. FPP C/S okazał się za mały (mimo pierdyliona gotowych, wielowątkowych arkuszy z analizami, zapytaniami via ODBC (Pervasive SQL) Będę na pewno kolejnym który powie "jak można było zapomnieć o tylu funkcjach programu proponując przesiadkę z programu za 20 tys z silnikiem na taki za 100 tys (brak operacji typu zmień rabat na całej liście pozycji, brak poglądu rezerwacji z szybkim spięciem z poziomy szybkiej faktury, brak elementarnych wydruków (np Comarch zapomniał żeby w programie XXi na domyślnej fakturze drukował się tel, fax i e-mail firmy, a na potwierdzeniu zamówienia (ZS) to samo plus numer konta... itp. itd - majtki opadają z powodu niechlujstwa) . Oczywiście "dorobić" można wszystko. Ale może warto zrobić z poziomu producenta analizę, co było zrobione w FPP i jak i co w związku z tym powinno być zrobione i jak. Nawet kosztem dodatkowego pakietu pełna Funkcjonalność FPP: za dodatkowe np. 5 000 PLN (wszystkie wydruki, raporty, skróty jakie były w FPP) . Dla tych co wdrażają: Reasumując widzę, że gdzieś na tej liście ulokuję sporą listę roboty (w tym dobrze odpłatnej) . Jeśli jest ktoś, kto to przeszedł (chociaż a jakiejś części) już jest robota - pierwsze, konkretne zadania uważny (a tylko takich szukam) słuchacz / czytacz znajdzie już w tej wiadomości. Tych którzy wiedzą i chcą (mają propozycję) zapraszam

Pozdrawiam
foton
FotOn. Raczkujący Admin CDN XL
fsagency@fsagency.pl

Robert666
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Post autor: Robert666 »

Kod: Zaznacz cały

Ale może warto zrobić z poziomu producenta analizę, co było zrobione w FPP i jak i co w związku z tym powinno być zrobione i jak. Nawet kosztem dodatkowego pakietu pełna Funkcjonalność FPP
się nie da....;)

Zespół FPP, Ne(O!)ptima i XL-a to 3 różne zespoły.... Wymiana informacji a niekiedy nawet interpretacja przepisów pomiędzy nimi bywa różna...To tak z doświadczenia... Pomimo tego, że to Com..ch...To tak z doświadczenia....

Poza tym dlaczego analizować tylko FPP ??? Subiekta, Symfonię,SAP-a i jeszcze parę innych mniej lub bardziej dziwnych (autorskich ;)) systemów ludkowie mają/mieli... Rozumiem Twoja frustrację, ale powiem Ci jedno...męcz wdrożeniowców.... z wieloma tematami na pewno są w stanie uporać się...
I nie porównuj Xl-a z innymi systemami .... On jest wyjątkowo-unikalny :D :lol:
XL 9.6 HF1 - nic tylko się pociąć...

Robert666
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Post autor: Robert666 »

XL 9.6 HF1 - nic tylko się pociąć...

foton
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:19
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1

Re: Powitanie

Post autor: foton »

Robert666:
dzięki za opdowiedź. szkolenie przyda się bardzo, dzięki za przypomnienie - rozglądałem sie już po tych listach. Na stronie Comarchu najwcześniej 31.03 zagadnienia - tylko administracja . Ostatni Controling był chyba w maju 2008 roku. Pierdylion Optimy i Klasyki. CDN XL - no, ostatecznie Administracja ... (sic!) Ale jestem dobrej myśli :-)
Wdrożeniowców gniotę, ale jak ktoś chce ten pakiecik przemyśleć i wycenić to ja myślę, że w kolejnym wdrożeniu (jeszcze dwie powiązane firmy powinny w to wejść) mogę to kupić ...

Słyszałem, ze to inny zespół... i że nawet trochę rywalizują w ramach firmy... Dlaczego analizować FPPa: jakaś część klientów - mniemam poważna - jednak migruje z FPPa. migruje na "flagowe rozwiązanie firmy Comarch" .. a tam ktoś kto przygotowywał wydruki nie pomyślał że telefon w pieczątce firmy albo dane klienta na wydruku zestawieniu jego zaległości to chyba nie jest jakiś szalony pomysł? Przez lata firma wypracowywała pewne rozwiązania (w tym w Klasyce) i robiła je z jakiegoś powodu (wysoka użyteczność) - i tyle się zmarnowało. Nie wiem ilu klientów ma jeszcze dużą klasykę (FPP + KH + PiK na bazach SQL) ale wiem, że ten pakiet FPP (oczywiście odpłatny) to przebój - po prostu zaraz po wdrożeniu wszystko może działać, a wdrożeniowcy mogą skupić się na fajniejszych rzeczach zamiast poprawiania telefonów w stopce wydruku

A na koniec oczywiście sie z Toba zgadzam : też uważam że to z... fajny system. Jest w nim podstawa do wszystkiego. Dlatego byłem za. Tylko te gotowce na "odwal się" osłabiają Dlatego porównuję same rozwiązania (lub ich ograniczenie / brak) w większej całości która jest dokładnie jak napisałeś :-)

Pozdro
FotOn.
FotOn. Raczkujący Admin CDN XL
fsagency@fsagency.pl

Robert666
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:36
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Powitanie

Post autor: Robert666 »

też uważam że to z... fajny system.
Spokojnie...Nie rozpędzaj się.... Temu systemowi do fajności jeszcze daleeeeeeeko..... Zresztą sam zobaczysz....
Napisałem że ten jest wyjątkowo-unikalny :D :lol: (znaczy czasem sprawny inaczej ;) ) Jeszcze nie raz "przemyślenia" ;) krakowskich studentów mocno dadzą Ci popalić....
Co do niedoróbek i braków w wydrukach... Moim zdaniem jest to celowe - asysta też chce żyć...;)


Jak na razie życzę powodzenia i odpowiedniego zapasu nerwosolu...
XL 9.6 HF1 - nic tylko się pociąć...

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Powitanie

Post autor: Kyniu »

Robert666 pisze:Co do niedoróbek i braków w wydrukach... Moim zdaniem jest to celowe - asysta też chce żyć...;)
Tylko pozostaje wówczas zapytać za co tak właściwie się płaci kupując XL'a.

Kyniu

foton
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:19
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0 HR1

Re: Powitanie

Post autor: foton »

No wiec u nas też pukamy na tej 7.1 ... rzeczywiscie wiesza się od czasu do czasu i to w dziwnym momentach.
Niemniej jak zauwazycie XL to u ans nowa rzecz, wiec nie powiem czy te zwisy (i taka ilość) to raczej standard czy bonus tej wersji :-)

pozdrówa
FotOn. Raczkujący Admin CDN XL
fsagency@fsagency.pl

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Powitanie

Post autor: glaz »

foton pisze:No wiec u nas też pukamy na tej 7.1 ... rzeczywiscie wiesza się od czasu do czasu i to w dziwnym momentach.
Niemniej jak zauwazycie XL to u ans nowa rzecz, wiec nie powiem czy te zwisy (i taka ilość) to raczej standard czy bonus tej wersji :-)
Niestety ten system się nie wiesza (w sensie blokady kodu binarnego, czy wycieczki na manowce błękitnych pól). Serio. :-)

Zarówno aplikacje klienckie od wersji 3.0 jak i silnik bazy danych (ten w szczególności po 2000 SP4 i późniejszych) zachowują się nad wyraz poprawnie.
Inna sprawa, że nędzna jakość kodu aplikacji klienckiej (np. pseudo-transakcyjność na poziomie aplikacji Clarion) oraz "szarmanckie" podejście do problemu projektowania bazy danych doprowadza do powstania zakleszczeń, przyblokowań i innych fajnych rzeczy, które dają najczęściej efekt timeout dla połączenia zapytania SQL co tworzy zdarzenie "białego ekranu" na module, często interpretowane przez użytkowników jako "zawieszenie programu". Zasadniczo szybki sprzęt na końcówkach i unikanie dobrze znanych problemów (np. księgowania w czasie normalnej pracy lub wydruki standardowe blokujące całe tabele TraNag, TraVAT, TraPlat) pozwala na w miarę bezstresowe zarządzanie tym wynalazkiem.

[mocne słowo] czy naprawdę nie ma sensownej alternatywy na rynku ??? !!!
! (CDN XL and ERP XL) = ?

nowa
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2009, 15:24
Rola: Inny
Wersja: 9.0

Re: Powitanie

Post autor: nowa »

Witam wszystkich użytkowników.

Jestem początkującą programistką, najwięcej doświadczenia mam z C#.NET dlatego przydzielono mi pisanie w Dużej Hydrze. Jest to mój pierwszy kontakt z CDN XL. To forum to chyba największe źródło informacji na temat Hydry :) dlatego cieszę się, że mogę być jego członkiem. Mam nadzieje, że otrzymam tu potrzebne informacje i uda mi się komuś udzielić przydatnych odpowiedzi.


Pozdrawiam forumowiczów

Pirx
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2010, 14:53
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 9.0

Re: Powitanie

Post autor: Pirx »

Witam
póki co nie jestem użytkownikiem XL,
wpadłem popytać przed zakupem :)
pozdrawiam
Paweł

ODPOWIEDZ