Powitanie

Tutaj możesz przywitać się z innymy użyszkodnikami forum i jeśli nie jesteś szczególnie skryta/skryty możesz pochwalić się jak tu trafiłeś i czemu Cię to forum zainteresowało.
Awatar użytkownika
Meg
Posty: 124
Rejestracja: 17 kwie 2008, 12:43
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: świętokrzyskie, Kielce

Re: Powitanie

Post autor: Meg »

PKT pisze:
Meg pisze:
PKT pisze:W przypadku konsultantów trudno jest mówić o użytkowaniu jednej wersji :).
W zasadzie PKT masz rację, ale nie do końca :)
Zwykle jest jedna miłościwie nam panująca wersja (supportowana przez producenta :mrgreen: ), a reszta to Ci, którzy czekaja z podniesieniem wersji na pierwsze HR-y do tego co nowa wersja popsuła w starej :twisted:
Można zatem stwierdzić, że jesteśmy wszyscy w miarę na bieżąco i w miarę ustabilizowani co do wersji, natomiast z HR-ami już mniej :)
Wszystko to przy założeniu, że klienci lubią zmiany.
A bywają tacy, którzy ich bardzo nie lubią, szczególnie ci, którzy mają dużo modyfikacji i różnych dodatków do CDN XL.
Ja mam rozpiętość od 4,5 do 7.1 HR1. Za chwilę HR2.
4,5 ?? Łomatko to prehistoria :D A jak radzisz sobie z tymi wszystkimi błędami poprawionymi w wersji 5 HRxx, 6 HRxx itd.. :)
______________________________________________________________________________________
Ekspert to ktoś, kto ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie absolutnie wszystko o niczym.

Awatar użytkownika
PKT
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:03
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: somewhere on the rainbow

Re: Powitanie

Post autor: PKT »

Cóż na szczęście używają tam niewielu modułów, tak właściwie to tylko księgowości i środków trwałych, mają to zintegrowane ze swoją sprzedażą i produkcją.
Między innymi z tego powodu są tak niechętni do przejścia na wyższą wersję.
Poza tym w tej chwili jest to u nich problematyczne z powodu zmian jakie wprowadzono w 7 w planie kont.
P.
--------------------------------------------------
cdn xl or not cdn xl?

john_doe
Posty: 649
Rejestracja: 26 maja 2008, 22:15
Rola: Inny

Re: Powitanie

Post autor: john_doe »

Witam serdecznie, nie miałem pojęcia, że jest nas tyluuuuu. Pracuję z cdnem od prawie 2 lat, dwoje się i troje, triggeruje, funkcjonuje i proceduruje ogólnie walka na miecze trwa. Cieszę się, że znalazłem to forum. pozdrawiam sedecznie

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Powitanie

Post autor: Kyniu »

john_doe pisze:Cieszę się, że znalazłem to forum. pozdrawiam sedecznie
Kolega uzupełni lokalizację w profilu.

Kyniu

PrzemasM
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2008, 14:16
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Powitanie

Post autor: PrzemasM »

Witam wszystkich forumowiczów.
Ja y CDN XLem do czynienia mam od stycznia 2008 :) czyli niezbyt długo, powiedziałbym o sobie raczej key user niż administrator jednak nie mamy nikogo bardziej zawansowanego więc podstawowe czynności administracyjne wykonuję ja, w wolnych chwilach zgłębiam tajniki tego systemu jednak im głębiej w las tym więcej drzew jak to mówią :)
Pozdrawiam
Przemo

rmc
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:56
Rola: Inny
Wersja: 7.2
Lokalizacja: wlkp

Re: Powitanie

Post autor: rmc »

Witam wszystkich... Ja z CDN XL męcze się od miesiąca... Jestem zupełnym laikiem w tej sprawie wię c porszę o wyrozumiałość :)
Liczę na pomoc starszych kolegów i koleżanek, którzy "ikselka" maja w małym palcu :)
w przyszłości mam zamiar zająć się wdrażaniem systemów comarchu, albo zostac administratorem w jakiejś firmie.
Pozdrawiam wszytskich i jeszcze raz witam! :ugeek:

Awatar użytkownika
pores
Posty: 254
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:53
Rola: Inny
Wersja: 2023
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: pores »

Witam wszystkich zgromadzonych,

bardzo ciesze się, ze znalazłem to forum.
Ja jestem weteranem CDN XL - ponieważ przygodę zacząłem od wersji 1.3 (pierwsza instalacja w Polsce) ponad 10 lat temu. W samym Comarchu jest już niewiele osób, którzy te zamierzchłe czasy pamietają:-))))))

Wczesniej pracowałem na różnych zasadach dla różnych autoryzowanych partnerów Comarchu (lubelskie, podkarpacie, małopolskie, śląsk i warszawa) a od początku tego roku zrobiłem autoryzację i działam na własna rękę.

Przyznaję się, że ja troche "żyję" z niewiedzy użytkowników (oraz niedociągnięć systemu CDNXL) ale obiecuję, dzielić się wiedzą - jeśli ktoś jest ambitny i pracowity a brakuje mu tylko doświadczenia to trzeba mu pomagać... Liczę na to, że zarobić dadzą ci, którym jednocześnie brakuje doświadczenia i są leniwi :-))))))))
pozdrawiam

stefan poręba
http://www.dobrafarma.pl

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Powitanie

Post autor: glaz »

Witam.

Forum wygląda interesująco. Mam nadzieję, że wypełni pustkę po Śp. news serwerach producenta.

Z CDN XL zderzyłem się w bodajże 1999 roku (wersja 1.03), do 2002 raczej pełniłem funkcję typowo zarządczo / help-deskową. Po 2002 zaangażowałem się w realizację kilku projektów związanych z aplikacją i zabrnąłem w obszar techniczny tego rozwiązania (zapytania do bazy danych, wydruki, diagnozowanie problemów... itp, itd).

Moja rola w firmie: człowiek - orkiestra IT. Równe potrzebny jak znienawidzony przez to ;-)

Firma handlowa, około 40 stanowisk.

Pozdrawiam
! (CDN XL and ERP XL) = ?

wildo
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2008, 10:54
Rola: Inny
Wersja: 7.1

Re: Powitanie

Post autor: wildo »

witam. CDN XL mam do czynienia od tygodnia i jest to dla mnie czarna magia :) jak spiąć dokument WM i RW czy można wogóle. jak wystawiam WM t z magazynu znika ilośc towaru w związku z czym nie można wystawić RW. i jak to zrobić :?:

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Re: Powitanie

Post autor: S0Cool »

wildo pisze:witam. CDN XL mam do czynienia od tygodnia i jest to dla mnie czarna magia :) jak spiąć dokument WM i RW czy można wogóle. jak wystawiam WM t z magazynu znika ilośc towaru w związku z czym nie można wystawić RW. i jak to zrobić :?:
Na liście WM jest taki przycisk "->FZ" (obok lupki). Wskazujesz na liście WM-kę, klikasz trójkącik obok wspomnianego przycisku i z menu wybierasz "Rozchód wewnętrzny". Utworzy się nowe RW z taką samą listą towarów jak na WM. Oczywiście spięte z tą WM-ką.

P.S.
Witamy
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

ODPOWIEDZ