Kraków, małopolskie :)

Tutaj możesz przywitać się z innymy użyszkodnikami forum i jeśli nie jesteś szczególnie skryta/skryty możesz pochwalić się jak tu trafiłeś i czemu Cię to forum zainteresowało.
sopteno
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2008, 00:07
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Kontakt:

Kraków, małopolskie :)

Post autor: sopteno »

Witam wszystkich Użytkowników forum.

Bardzo się cieszę, że powstała alternatywa dla grup dyskusyjnych Comarch, zwłaszcza że grupa XL nie jest dostępna dla "niepokornych" :D . Informacje o tym forum znalazłem na grupach Optimy i natychmiast po przeczytaniu dołączyłem :).

Mam nadzieję, że czas mi pozwoli i będę BARDZO aktywnym użytkownikiem forum. Tematów XL-owych jest od groma i trochę :) :) :) więc nie trzeba się bać że braknie pracy :)

Kilka słów o mnie: byłem wdrożeniowcem programów dla firm, m.in. CDN, od dwóch lat prowadzę własną firmę i jestem Partnerem COMARCH. Specjalizuję się w trudnych wdrożeniach :)... w związku z tym mam sporo Klientów :). Oficjalnie nie sprzedaję XLa -na razie - ze względu na politykę Comarchu, ale oczywiście obsługuję XLa także obecnie. Współpracuję także z innymi Partnerami w zakresie wdrożeń, jeśli potrzebują pomocy. Obszar, w którym czuję się najlepiej to Księgowość, z racji wykształcenia - "po szkole" jestem księgowym :D

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Użytkowników, mam nadzieję że moja obecność na forum coś wniesie pożytecznego :)


--
Pozdrawiam
Stefan
http://www.sopteno.com/ - jeszcze stara wersja...

Awatar użytkownika
wojtini
Posty: 150
Rejestracja: 24 sty 2008, 22:41
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Grodków, opolskie

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: wojtini »

Witamy gorąco.

I tak żeby jeszcze coś dołożyć od siebie, wg. mnie to w mailu rejestracyjnym powinno być
opisane krótkie Step-by-Step dla nowo dołączających aby powitanie i przedstawienie wyglądało np. tak jak sopteno

Nie mówię tu już o fakcie, że wiele osób ma problem z wpisaniem otwarcie z jakiej jest firmy ale już miejscowość,
a na pewno województwo wypadałoby obowiązkowo uzupełnić.

No i obowiązkowo regulamin forum na początek i przywitanie się i przedstawienie pozostałym to byłoby takie minimum.

Co wy na to ??
PoZdrawiam

Wojciech FRED Błauciak
Administrator AgroAs.pl
GG# 2913
GSM: 608 037 025
administrator@agroas.pl

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: Kyniu »

wojtini pisze:Co wy na to ??
I wkupne w postaci wykresu, tabelki, filtra, wydruku CR, etc. :-) Bo widzę że chętnych do korzystania z forum przybywa ale z dzieleniem się już tak różowo nie jest. Szczególnie od konsultantów pracujących u partnerów Comarchu oczekiwałbym większego zaangażowania i dzielenia się wiedzą i zasobami.

Kyniu

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: wojtek »

Witam nowego kolegę na forum. Mamy tu już konsultantów CDNXL ale jakoś mało "wyrywni" do udzielania informacji i pomocy naszemu zacnegu gronu:) Mam nadzieje, że kolega jest bardziej wyrywny i zarzuci nasz doświadczeniem, informacjami oraz ciekawymi rozwiązaniami chociażby dotyczacymi modułu księgowość z racji dośwadczenia jakie kolega posiada :)

jeszcze raz witam gorąco

wojtek

sopteno
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2008, 00:07
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Kontakt:

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: sopteno »

Do kynia:

Co do wkupnego - zerknij sobie na odpowiedź dla mikey'a tutaj - wystarczy? :D :D :D

Pozdrawiam
Stefan

sopteno
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2008, 00:07
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Kontakt:

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: sopteno »

I jeszcze jedna ważna rzecz:
Kyniu pisze:(...) I wkupne w postaci wykresu, tabelki, filtra, wydruku CR, etc. :-) Bo widzę że chętnych do korzystania z forum przybywa ale z dzieleniem się już tak różowo nie jest. Szczególnie od konsultantów pracujących u partnerów Comarchu oczekiwałbym większego zaangażowania i dzielenia się wiedzą i zasobami.(...)
Wiesz... ja ich trochę rozumiem :). Generalnie są dwa typy konsultantów: albo są pracownikami i są uzależnieni od szefów, którzy im zabraniają udzielać czegokolwiek za darmo (skądinąd jestem w stanie to zrozumieć, odkąd sam stoję w sytuacji pracodawcy :) ), albo są "na własnym garnuszku" i tym bardziej odczuwają niechęć do udzielania czegokolwiek za darmo (co tym bardziej rozumiem, odkąd zarabiam wyłącznie moją dobrą i zapłaconą pracą na utrzymanie :) ).
Co innego pracownicy niezależni od partnerów w firmach które same serwisują swojego XLa, ale i ich szefowie nie są zachwyceni, kiedy rozwiązują problemy wszystkim wokół... Też coś wiem o tym :)

Pozdrawiam i obiecuję, że czasem mimo wszystko coś podpowiem :D
Stefan

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: Kyniu »

sopteno pisze:Wiesz... ja ich trochę rozumiem :). Generalnie są dwa typy konsultantów: albo są pracownikami i są uzależnieni od szefów, którzy im zabraniają udzielać czegokolwiek za darmo (skądinąd jestem w stanie to zrozumieć, odkąd sam stoję w sytuacji pracodawcy :) ), albo są "na własnym garnuszku" i tym bardziej odczuwają niechęć do udzielania czegokolwiek za darmo (co tym bardziej rozumiem, odkąd zarabiam wyłącznie moją dobrą i zapłaconą pracą na utrzymanie :) ).
Oczywiście rozumiem tę sytuację ale też czasem jest tak że rozwiązuje się problem dla konkretnego klienta który za to płaci (a więc nikt niczego za darmo nie zrobił) a przy okazji dokonuje się rozwiązania jakiegoś ciekawego problemu i można się nim podzielić. Tym bardziej że czasem - również w celach komercyjnych - korzysta się z rozwiązań innych.
sopteno pisze:Co innego pracownicy niezależni od partnerów w firmach które same serwisują swojego XLa, ale i ich szefowie nie są zachwyceni, kiedy rozwiązują problemy wszystkim wokół... Też coś wiem o tym :)
No cóż, są szefowie i "szefowie". Rozsądny szef wie że lepiej by pracownik rozwiązał czyjś problem i przy okazji czegoś się nauczył niż pozorował pracę zajmując się jakimiś pierdołami. A nie sądzę by pracownik mający konkretne zadanie do wykonania zajmował się akurat problemami innych. Jeśli to robi to znaczy że dostał zadanie które nie jest dopasowane do jego kwalifikacji, umiejętności, zakresu obowiązków, etc. i po prostu woli zająć się czyimś problemem zamiast zleconym zadaniem. To też nie najlepiej świadczy o szefie i umiejętności organizowania pracy osób mu podlegających.

Kyniu

sopteno
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2008, 00:07
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: małopolskie, Kraków
Kontakt:

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: sopteno »

Owszem, zgadzam się z Tobą... ale cóż, żyjemy w takiej rzeczywistości jaką mamy wokół siebie :). Nie twierdzę, że to jest dobre, i że należy się na tym zatrzymać zamiast przeciwdziałać... po prostu przekazałem pewną moją obserwację i tyle :D.

Pozdrowienia
Stefan

KME
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:47
Rola: Inny

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: KME »

Witam
wśród krakowskiej grupy :-)

KME

manolo
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:56
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.0

Re: Kraków, małopolskie :)

Post autor: manolo »

KRK ma w Polsce pierwszego iXL24 :)
___________________________________________________________________________________
Pierwszy iXL24 w Polsce

ODPOWIEDZ