Nowości i zmiany v.1.2

Tutaj znajdziecie informacje związane z działaniem i nie działaniem forum, awarie, pomysły, dyskusje na temat rozwoju struktury forum.
Awatar użytkownika
wojtini
Posty: 150
Rejestracja: 24 sty 2008, 22:41
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Grodków, opolskie

Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: wojtini »

-----------------------------------------------------------------
Jako, że poprzedni temat zajął dosyć sporo miejsca, to
o kolejnych nowościach napiszę tutaj ;-)

Wspólnie z MIKEY'em (admin) z uwagi na różne głosy użytkowników
podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu tzw. RANG na naszym forum.

PO CO ?? Celem naszym jest aktywizacja użytkowników do większej aktywności.
Odpowiednia RANGa na forum będzie premiowana dostępem do STREFY NIEPUBLICZNEJ
oraz pełnym dostępem do TRAC'a. Będą tam się pojawiały dodatkowe b. ciekawe materiały i informacje.
Obecnie do TRAC'a dostęp mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum ale wkrótce to zostanie zmienione.

Na jednym z forów dot. phpBB (http://pomoc.phorum.pl) znalazłem takie obrazki do RANG
http://pomoc.phorum.pl/viewtopic.php?t=12

Mam do Was prośbę o zagłosowanie, które z nich Wam się podobają ??

Wkrótce pojawi się tu ankieta do głosowania na projekty ;-)

Ewentualnie można by stworzyć własne obrazki (ktoś ma takie zdolności ?) lub wykorzystać
do tego celu ikonki z CDN'a ?? Co wy na to ??

Obrazek

I jeszcze druga sprawa, mianowicie jak uważacie:
Od jakich ilości (przedziały) postów powinny być przyznawane kolejne rangi ??

Do tego również będzie dodana ankieta do głosowania.

Dzięki z góry za pomoc i proszę o chwile cierpliwości, wkrótce pojawią się ankiety.

PS.
Napiszcie co sądzicie o tych pomysłach ?? Może jeszcze wypracujemy wspólnie inną formułę
promowania aktywności na forum ??
PoZdrawiam

Wojciech FRED Błauciak
Administrator AgroAs.pl
GG# 2913
GSM: 608 037 025
administrator@agroas.pl

Kyniu
Posty: 417
Rejestracja: 21 mar 2008, 10:10
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Świętokrzyskie, Kielce

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: Kyniu »

wojtini pisze: I jeszcze druga sprawa, mianowicie jak uważacie: Od jakich ilości (przedziały) postów powinny być przyznawane kolejne rangi ??
IMHO ranga nie powinna być uzależniona od liczby postów bo szybko będzie przybywać postów nic nie znaczących a służących jedynie nabijaniu licznika. na razie jesteśmy tak nieliczną grupą że admin z modem na pewno są w stanie wyłapać aktywnych użytkowników i pierwsze rangi rozdać "po uważaniu". Kolejny krok to pozwolić tym którzy już te rangi otrzymają zgłaszać kandydatów do nominacji. A z czasem może doczekamy się mechanizmu punktowania - np. za pomoc jakiemuś użytkownikowi ten przyznawałby punkt (na innych formach ma to postać przycisku HELPED) i wówczas juz mógłby działac automat - pomogłeś np. 25 razy - otrzymujesz rangę. Bo jak wspomniałem promowanie za liczbę wypowiedzi to sposób na szybkie zaśmiecenie grupy.

Zaś co do ikonek - może po prostu gwiazdki - jedna, dwie, trzy. Na jakiś czas starczy a jak się forum rozwinie to rang mogłoby przybywać.

Kyniu

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: hundzik »

Spoko. To forum ma sluzyc pomoca innym czy wprowadzic podzial na gorszych i lepszych? (heh tak samo jak to comarch robi).
Dla mnie chore rozwiazanie - bo jesli chce sie czegos dowiedziec to szukam, jak wiem w jaki sposob pomoc pomagam. Ale jak nie mam czasu na gadanie o glupotach to nie gadam. Z drugiej strony to jesli szukam - to szukam miejsc gdzie moge cos znalezc. Umieszczac informacje i rzeczy tylko dla wybranej elity? To w takim razie po co mam siedziec na jakims zamknietym forum na ktore nikt nowy nie bedzie mial dostepu? A uwierzcie mi - niejedna nowa osoba moze miec wiedze wieksza od nas wszystkich razem wzietych - ale nei bedzie miala dostepu bo bedzie nowy. Bez sensu. Takie jest moje zdanie. A rangi? Dziecinada z forum bravo itd. Jestem vipem bo pisze duzo a ty lamuchu sie nie odzywaj. Heh. Bo tylko do tego to doprowadzi. Ale co tam. Nie moje forum, nie moje zdanie - choc i tak je wyrazam.

Awatar użytkownika
wojtini
Posty: 150
Rejestracja: 24 sty 2008, 22:41
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Grodków, opolskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: wojtini »

hundzik pisze:Spoko. To forum ma sluzyc pomoca innym czy wprowadzic podzial na gorszych i lepszych?

Ale co tam. Nie moje forum, nie moje zdanie - choc i tak je wyrazam.
Forum jest po to aby można było się wymieniać wiedzą i pomagać w zakresie
tematów szeroko związanych z funkcjonowaniem CDN XL w firmach.
Ale z uwagi na fakt, iż ostatnio przyrost liczby użytkowników jest dosyć znaczący
a ilość nowych wątków lub odpowiedzi, w których te osoby uczestniczą jest niewspółmiernie niska
to można sądzić, iż jest to grupa osób, która głównie będzie biernie uczestniczyć w życiu forum.
A moim zdaniem to nie tędy droga. (wiem, że zawsze będzie jakiś % takich osób ale wolałbym aby był jak najmniejszy)

Stąd powstał pomysł (przecież jeszcze tego nie wdrożyliśmy, tylko konsultujemy jak się na to zapatrujecie
i wsłuchujemy w wasze komentaże :P ,których na razie i tak jest mało aby mieć pełny obraz co ludzie sądzą)
aby spróbować zrobić coś co pomoże w rozwoju tego forum od strony merytorycznej a nie tylko spowoduje przyrost liczby użytkowników.

Twoje zdanie jest jak najbardziej brane również pod uwagę bo to wy/my użytkownicy tworzymy to forum z własnej nieprzymuszonej woli.
Jednak chciałbym aby większa ilość osób dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z używania XL'a.

Zobacz, że do dobrego zwyczaju na tym forum do tej pory należało napisanie newsa powitalnego i krótkiej notki o sobie.
A ostatnio nowo przybyli nawet na taki gest nie mogą się zebrać. Wiem, że kilka tematów zostało właśnie zapoczątkowanych
powitaniem nowego użytkownika, który np. napisał coś ciekawego o sobie swojej organizacji i sposobie pracy z XL'em.

Dzieki za wyrażenie swojej opinii i czekam na dalsze komentaże, może wspólnie uda nam się wypracować jakąś sensowną formułę.

PS.
Zaktualizuj sobie profil bo pole Wersja jest teraz już osobno dostępne.
http://cdn.3lance.pl/viewtopic.php?f=4& ... &sk=t&sd=a
PoZdrawiam

Wojciech FRED Błauciak
Administrator AgroAs.pl
GG# 2913
GSM: 608 037 025
administrator@agroas.pl

Awatar użytkownika
TrunX
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:43
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: wilkopolskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: TrunX »

Myślę, że pomysł Kyniu...
Kyniu pisze: punktowania - np. za pomoc jakiemuś użytkownikowi ten przyznawałby punkt (na innych formach ma to postać przycisku HELPED)
...jest mi najbliższy jak na razie.

Jednakże XL jest tematem tak szerokim, że nie ma osób, które znają się na wszystkim. Dlatego uważam, że liczba jakichkolwiek punktów o niczym nie świadczy, skąd będę wiedział, że osoba, która odpowie na moje pytanie z księgowości nie zdobyła swojej rangi na zagadnieniach technicznych?

Moja propozycja jest taka:

Ustawić w profilu pola tekstowe o nazwach powiedzmy {Początkujący/Zaawansowany/Mistrz} (ilość poziomów do przemyślenia)
Każdy sam określa moduły, które w te pola wpisze
Ranga zaś mogła by określać np. pomocność forumowicza (jak w pomyśle Kyniu), czy aktywność... czy może właśnie, przez głosowanie, wiarygodność :)

Pozdrawiam

TrunX

Awatar użytkownika
kilmark
Posty: 38
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:00
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: kilmark »

Rzeczywiście użytkowników jest coraz więcej ale wydaje mi się , że trzeba dać im trochę czasu aż rozpoczną swoją aktywność. Co do biernych użytkowników to już jest jakiś podział na tych zarejestrowanych i tych anonimowych. Zawsze będzie grupa tylko tych co tylko śledzą wątki i tyle, ale również po to jest internet i fora. Co do rang czy punktacji, nie wiem czy to coś da, pisanie na ilość, chyba nie o to tutaj chodzi.
Pozdrawiam

hundzik
Posty: 301
Rejestracja: 11 mar 2008, 19:08
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6.1
Lokalizacja: lubelszczyzna.

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: hundzik »

TrunX pisze: Ustawić w profilu pola tekstowe o nazwach powiedzmy {Początkujący/Zaawansowany/Mistrz} (ilość poziomów do przemyślenia)
TrunX
To ja poprosze o ustawienie na stale "Poczatkujacy". Bo jakos nie widze nigdzie mistrzow ze znajomosci xla - nawet przy rotacji ludzi w samym comarchu :D

Awatar użytkownika
TrunX
Posty: 75
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:43
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: wilkopolskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: TrunX »

hundzik pisze: Bo jakos nie widze nigdzie mistrzow ze znajomosci xla
Heh ;) Wszystko zależy od skali ;)

Awatar użytkownika
rgrobelny
Posty: 41
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.6

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: rgrobelny »

Ja osobiście nie uważam się za mocnego w żadnym z zagadnień związanych z XL'em. I na chwilę obecną zapewne częściej będę korzystał z pomocy innych niż jej udzielał. Ale jeśli tylko będę mógł komuś pomóc, to z przyjemnością to zrobię.

Czy to oznacza, że część informacji (np. TRAC) powinna być dostępna tylko dla 'zaawansowanych' forumowiczów'? Przecież oni zapewne większość z tej wiedzy już posiadają. A początkujący, którym informacje do których dostęp będzie ograniczany mogłyby być najbardziej potrzebne. Poza tym pełny dostęp do informacji pozytywnie wpływa na poziom wiedzy wszystkich forumowiczów.

Innymi słowy - jeśli chodzi o ograniczanie dostępu do informacji - jestem przeciw.

Nie mam natomiast nic przeciwko rangom, np. zgodnie z zasadami podanymi przez Kynia. Ranga forumowicza byłaby cennym komentarzem na temat kompetencji i wiarygodności przekazywanych przez niego treści.

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: S0Cool »

Popieram stanowisko Kynia. Zauważcie, że "największy spamer tego forum" optuje za przyznawaniem rang wg kompetencji, a nie ilości postów!
Na pewno rangi się przydadzą się do pewnej zgrubnej oceny wiarygodności autora. Popatrzcie, jak te kolorowe gwiazdki sprawdzają sie na Allegro. Oczywiście zawsze można się naciąć na "Super Sprzedawcy", ale jednak na ten tytuł trzeba zapracować. Solidnie i długo.
Dlatego też nie byłyby nic warte "rangi" nadawane samodzielnie w profilu.

Co do ograniczania dostępu do niektórych obszarów mam mieszane uczucia. Ale raczej tak - choć z pewnością kontrowersyjne będą decyzje - co ma się znaleźć w tym chronionym obszarze i dlaczego. Jeśli miałyby być tam, na przykład, materiały zastrzeżone przez Comarch to i tak prosilibyśmy się o kłopoty.
Więc - o Adminie Niezastąpiony - co tam będzie?
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

ODPOWIEDZ