Nowości i zmiany v.1.2

Tutaj znajdziecie informacje związane z działaniem i nie działaniem forum, awarie, pomysły, dyskusje na temat rozwoju struktury forum.
marceynowa
Posty: 341
Rejestracja: 29 lut 2008, 11:27
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: marceynowa »

Mam nadzieję, że temat nie będzie długo drążony - forum bardziej służy wymianie doświadczeń i wiedzy, nie zaś do długiej dyskusji, jak i gdzie tą wiedzę umieszczać i komu udostępniać.
Tak jak w "Rejsie" zapytam - a w jaki sposób wybierzemy sposób głosowania.
Zawsze będzie czynnik ludzkiej oceny - kto i jaką wiedzę udostępnia oraz komu należy się do niej dostęp.

Moim zdaniem wiedza na forum powinna być dostępna dla wszystkich (ew. ograniczyć tylko dla osób zarejestrowanych). Natomiast jezeli ktoś nie chce się dzielić ze wszystkimi to zawszem można kontaktować się z osobą za pomocą PW.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2007, 12:23
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 9.8
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: wojtek »

Nadawanie rangi ma jakis cel chociażby z powodu o jakim pisze SOCool (weryfikacja wiarygodności autora).
Co do blokowania dostępu do materiałum mało aktywnym użytkownikom mija się chyba z założeniami tego forum. Mikey miał dobrą ideę stworzenia forum dla użytkowników CDNXL abyśmy wzajemnie sobie pomagali i dzieli się wiedzą. Ale widzę że forum zmierza trochę w złą stronę czyli "Pomożemy Ci jeśli masz jakąś wiedzę i coś wiesz, jeśli nie wiesz za dużo to Ci nie pomożemy i materiałów nie damy". Większość użytkowników narzeka na swoich partnerów od wdrożenia czy asysty że blokują dostęp do materiałow a chcecie zrobić dokładnie to samo. Jeśli ma to być forum dla elity to się wypisuje

Awatar użytkownika
mikey
Site Admin
Posty: 99
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:42
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: mikey »

S0Cool pisze: Więc - o Adminie Niezastąpiony - co tam będzie?
W zasadzie Wiki zniesie wszystko :) czyli będzie tam to co użytkownicy zechcą napisać.
Już miałem narzeknąć, że nikt tam pewnie nie zagląda, a tym bardziej nic nie dopisze .... a tu kurcze (http://cdn.3lance.pl/trac/timeline) ... niespodzianka :)

Awatar użytkownika
S0Cool
Posty: 150
Rejestracja: 13 lut 2008, 10:49
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: S0Cool »

Jam to, nie chwaląc się...
Rozumiem, że ci z wyższą rangą będą mogli edytować wpisy w Tracu, a reszta tylko oglądać. W tym projekcie znajdą się więc faktycznie tylko materiały przygotowane przez "elyty". Hmm, może to i dobre, mniejszy z pewnością będzie chaos.
Ale pisałeś też o "strefie niepublicznej" i o to pytałem. Co tam będzie i jaką będzie miało formę? Zastrzeżonych forów?
Ach, właśnie dostrzegłem forum "Tajne" czyli dyskryminację czas zacząć ;)
Podobnie jak ktoś z poprzedników - mam mieszane uczucia.
Niniejszy podpis był testowany na zwierzętach.
Nie rozumiały go.

Awatar użytkownika
mikey
Site Admin
Posty: 99
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:42
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowości i zmiany v.1.2

Post autor: mikey »

S0Cool pisze:Jam to, nie chwaląc się...
Rozumiem, że ci z wyższą rangą będą mogli edytować wpisy w Tracu, a reszta tylko oglądać
Nie, nie zakładałem, że tylko nieliczni mają tworzyć materiały dla wszystkich zainteresowanych.

ODPOWIEDZ