Synchronizacja XL

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem CDN Optima vel Opt!ma

Moderator: mikey

Levy
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:57
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Synchronizacja XL

Post autor: Levy »

Witam mam problem z ustawieniem synchronizacji na Optimie. Wchodzę w KONFIGURACJA - > FIRMA- > PŁACE- > PARAMETRY WSPÓŁPRACY Z XL, ustawiam tam nazwę serwera SQL oraz nazwę bazy danych, następnie zapisuję konfigurację oraz odświeżam. Dodając pracownika otrzymuję komunikat o błędzie :

"Nie powiodła się synchronizacja z systemem Comarch ERP XL. Nie ma serwera bazy danych lub nie można się do niego podłączyć. Operacja nie zostanie wykonana w zsynchronizowanej bazie Comarch ERP XL. Kontynuować?"

Dodam że bazy znajdują się na tym samym serwerze SQL. Według biuletynu COMARCHU gdy bazy znajdują się na tym samym SQL to wpisanie danych dot. serwera i bazy powinno być wystarczające a jednak jest gdzieś jeszcze jakiś konflikt. Spotkał się ktoś z takim problemem ??

Levy
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:57
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Synchronizacja XL

Post autor: Levy »

Problem rozwiązany .... niby nie trzeba linkować a jednak trzeba ? Zalinkowałem serwer lokalny , włączyłem RPC i działa

EDIT: SQL Profiler pokazał więcej. CDNOPERATOR nie miał praw do wykonywania procedur na ERP XL, nadanie uprawnień procedurom rozwiązało problem.

ODPOWIEDZ