Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem CDN Optima vel Opt!ma

Moderator: mikey

alek12
Posty: 91
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: alek12 »

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z optimą 2015.1.1 . Otwarcie okna, które przedstawia wypłaty zajmuje około 23-30 sekund. Log optimy zwraca mi :

2015-02-16 19:51:04,971 INFO Optima.Common.View.WinForms.OpForm - Shown Form: c0d61496-39fc-4bea-aa33-c993ef378be8, Type: Optima.KadryPlace.View.WinForms.WPLPracListaView - Procedure Id: WPLPracLista - CallerViewId: Main (00000000-0000-0000-0000-000000000000) - Modal: False - Start up time : 23088,0406 ms

Czym może być spowodowany błąd.

Konfiguracja :

SQL SERVER 2012
Windows Server 2008 R2

Robiona była reindeksacja ale na bazie OPT!MY nie dała żadnego pozytywnego wyniku. Czytałem gdzieś w sieci że optima odwołuje się od którejś wersji do bazy BI chodź nie koniecznie ona istnieje na danym serwerze. Czy mieliście tego typu problemy ? Podglądanie wypłaty pojedynczego pracownika zajmuje nawet do 20 sekund

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: STAY_PJE »

Może to wynikać z jakiegoś filtra, który się ostał na formatce. Spróbuj przywrócić domyśle ustawienia Optimy (nie pamiętam gdzie jest ta funkcja w Optimie ale wydaje mi się że gdzieś jest). W ostateczności spróbuj odinstalować Optimę, skasować jej katalog i zainstalować ponownie.

alek12
Posty: 91
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: alek12 »

Robiłem tak, ten przypadek jest na wszystkich komputerach. Odpaliłem profilera na optimie , otworzyłem okno i pokazało mi się aż 39 tys zapisów -.- , gdy otwiera się okno to batch request skacze z 8 do 1000 , gdy przegląda się danego użytkownika w sieci i użytą przepustowość to wynosi on nawet 5MB/s gdzie otwarcie np okien w CDN'ie itd pobiera zaledwie 100kb.

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: sebek »

Cześć,

Jakiego masz antywirusa? Jeśli Kaspersky to wyłącz go i sprawdz czy błąd nadal występuje. Gdzieś widziałem błędy związane z formatkami, które powodował antywirus.

Pozdrawiam.
Sebek.

alek12
Posty: 91
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: alek12 »

Sebek tak jest na każdym kompie, nawet na localu na serwerze. Ciekawi mnie dlaczego optima generuje tyle zapytań podczas otwierania głupiego okna. Ponieważ wykonało prawie 40 tys czynności aby otworzyć okno chodzi mi o zapytania do bazy itd. te które mi pokazał profiler. Dodam ze tworzyłem nową bazę konfiguracyjną, podpinał do niej istniejącą, robiłem re indeksację rekordów i dalej to samo.


EDIT :

Dodatkowo dodam że problem jest tylko i wyłącznie gdy wchodzimy na wypłatę pracownika z wypłat w danej liście płac np gdy na danej liście zaznaczymy aby pokazał nam historię wypłat pracownika i zaznaczymy aktualną wypłatę żeby ją edytować to leci od strzała -.-
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 21:53 przez alek12, łącznie zmieniany 1 raz.

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: sebek »

Piszesz, ze robiłeś nową bazę konfiguracyjną. A zrób jeszcze nową bazę firmową. Może tam są jakieś błędy.

Sebek.

alek12
Posty: 91
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: alek12 »

Sebek a w jaki prosty sposób mogę przenieść dane pomiędzy tymi dwiema bazami ? ze starej na nową ?

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: sebek »

Najpierw ustalmy czy to pomaga. Przenieść możesz towary i kontrahentów za pomocą migratora. Dokumenty możesz przenieść przez eksport pomiędzy rejestrami.

Sebek.

alek12
Posty: 91
Rejestracja: 23 paź 2012, 20:09
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 8.0

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: alek12 »

Nie sprawdzę dopóki nie będę miał pracowników, list płac oraz wypłat bo to tylko w tych oknach są problemy. Zauważyłem też że gdy wejdziemy na listę płac i z listy płac wybierzemy sobie aby pokazało nam wszystkie wypłaty danego pracownika i wejdziemy na wypłatę która nas interesuje żeby ją edytować to odpala ona od strzała ...., problem jest tylko gdy chcemy wejść na wypłatę w celu jej edycji prosto z listy płac

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Optima długie oczekiwanie na otwarcie okna

Post autor: sebek »

OK, to jeszcze pytanie czy Optima jest powiązana z XLem? Czy Optima działa niezależnie?

ODPOWIEDZ