Likwidowanie anulowanych faktur

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem CDN Optima vel Opt!ma

Moderator: mikey

Multigraf
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015, 13:47
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Likwidowanie anulowanych faktur

Post autor: Multigraf »

Mam Optimę - bieżąca wersja - zdarza się, że operator popełnia błąd i z tego powodu anuluje dokument.
Chciałbym mieć możliwość usuwania faktur anulowanych w prosty sposób. Miałem kiedyś taki skrypt ale obecnie po zainstalowaniu nowej wersji Optimy skryptu nie mam> Skrypt napisali mi pracownicy Ziem (firma nie istnieje) i byłem z niego b.zadowolony. Wystarczyło wybrać anulowane faktury i pod ikonką zębatek rozwijała się lista funkcji, tam wybierałem funkcję likwidowania anulowanych faktur i działało. O coś podobnego mi chodzi.
DB

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Likwidowanie anulowanych faktur

Post autor: Bsupport »

Więc oczekujesz, że ktoś wrzuci gotowca, czy chcesz zlecić na priv wykonanie narzędzia ?
Jako podpowiedź:
Anulowanie dokumentu powinno wywalić z bazy wszystkie jego pozycje, magazynowe i płatności. Zostaje tylko wpis w nagłówkach jako informacja, że taki dokument istniał kiedykolwiek. Ja w Xl'u mam tak, że nie zawsze wszystko jest wyczyszczone i dla czystości bazy wyrzucam takie pozycje - natomiast wpisu z tranaga nie ruszam.

Chyba, że wyjaśniasz powód anulowania faktury, a dopiero później usuwasz . Inaczej nieuczciwy operator mógłby Was nieźle rąbać :)

Jaras
Posty: 250
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:08
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 9.6

Re: Likwidowanie anulowanych faktur

Post autor: Jaras »

Pytanie dotyczy systemu Comarch ERP Optima.
Napisz do swojego opiekuna/partnera Comarch i niech ci prześlą gotowe narzędzie - do pobrania z walidowanych stron.

Jest to skrypt w funkcjach specjalnych.

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Likwidowanie anulowanych faktur

Post autor: Bsupport »

Wiem, ale ten mechanizm w obu systemach działa podobnie. Tylko odniosłem się do Xl'a

ODPOWIEDZ