obsługa magazynu w Optimie (wydawanie towaru bez pomyłek)

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem CDN Optima vel Opt!ma

Moderator: mikey

wojt_
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2013, 12:07
Rola: Konsultant CDN XL

obsługa magazynu w Optimie (wydawanie towaru bez pomyłek)

Post autor: wojt_ »

Witajcie, nie mogę wpaść na sensowny sposób wymyślenia rozwiązania na poniższą sytuację.
Może mądre głowy rozświetlą mi trochę problem ;)

Jest sobie sklep internetowy spięty z Optimą
Zamówienia (już obrobione, opłacone i gotowe do wysłania) wchodzą automatem do optimy
Na magazynie jest 3 pakowaczy których chcemy wyposażyć w czytniki kodów lub kolektory
Każdy z nich obrabia 1 zamówienie (rezerwacja odbiorcy)

Celem głównym wdrożenia optimy jest przyspieszenie prac i wykluczenie pomyłek na magazynie przy wydawaniu towaru

Jaką procedurę ludzką/ciągu operacji w optimie można zaproponować aby przy wydawaniu towaru pracownicy mogli weryfikować zgodność wydawanego towaru z faktyczną rezerwacją odbiorcy (dok mag=dok handl) i docelowo drukować dokumenty sprzedaży które pakować będą do paczek z towarem ?
WIZJA: Przykładowo magazynier 1 na swoim stanowisku przyjmuje do "obróbki" RO nr 100, na nim ma 10 pozycji. Przekształca dla przykładu RO do WZ i czytnikiem kodów "pika" kolejne towary, które to odchaczają się na dokumencie jako spakowane. Przy "piknięciu" towaru nie będącego na danym dokumencie otrzymuje sygnał np dzwiękowy o błędnym pakowaniu + towar nie wchodzi na dokument. Po skompletowaniu WZ generowany jest automatycznie dokument sprzedaży który to drukuje się na drukarce stojącej obok i pakowacz wrzuca fakturę do kartonu z towarem i odstawia jako zrealizowane.

da się jakoś urealnić tą moją wizję ???

baggio
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2014, 23:33
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: obsługa magazynu w Optimie (wydawanie towaru bez pomyłek

Post autor: baggio »

Jest fajny programik do kontroli wydań. Opis i szczegóły tutaj http://cdnapps.pl/dodatki/22-kontrola_wydan

ODPOWIEDZ