OPTIMA Offline - problem

Problemy i pomysły związane z funkcjonowaniem CDN Optima vel Opt!ma

Moderator: mikey

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

OPTIMA Offline - problem

Post autor: mario »

Witam

Problem polega na tym, że nijak nie mogę zmienić stawek VAT na kartotekach towarowych w Optimowym oddziale sklepowym. Wiadomo że jest to oddział więc wszystkie dane przechodzą z centrali czyli CDN XL'a ale mimo że w XL'u są już zmienione stawki na nowe nie chcą one zaktualizować towarów w sklepie. Wersja XL'a to 9.8 a OPTIMY to 17.6.1. Wie ktoś może co można zrobić z tym fantem bo w dniu dzisiejszym nie można od Asysty otrzymać żadnej pomocy (podobno mają awarie ;]). HELP PLISSS!!!

Pozdrawiam
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

kwasniak_adrian
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2009, 13:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0 HR1

Re: OPTIMA Offline - problem

Post autor: kwasniak_adrian »

Witam

Jedno podstawowe pytanie poprawiłeś kolego tylko tylko stawki Vat w konfiguracji czy również na kartotekach w CDNXLu.
Ja zrobiłem dla przykładu tak:
1. Założyłem mowe stawki Vat w konfiguracji CDNXL G 23%, H 8% a następnie poprawiłem towary za pomoca kopiowania na podstawie wzorców.
2. Po tym dokonałem synchronizacji oraz skonfigurowałem w Optimie opcję stawki na drukarce fiskalnej.

I wszystko ładnie śmiga.
Ważne aby nie poprawiać dotychcasowych stawek A 22% na A 23% , B 7% na B 8%
bo wtedy są podobno problemy.

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: OPTIMA Offline - problem

Post autor: Coin »

Kolega ma całkowita racje. to juz na forum było:

"W przypadku współpracy Comarch CDN XL i Comarch OPT!MA (tzw. Comarch CDN XL z OPT!MA Off-line) w konfiguracji programu nie należy przypisywać tego samego symbolu literowego różnym stawkom np.: A22% i A23%, gdyż może to spowodować wygenerowanie błędnych cen brutto podczas synchronizacji danych pomiędzy dwoma wymienionymi programami. W celu uniknięcia błędów należy przypisać nowe stawki do niewykorzystywanych do tej pory oznaczeń literowych."
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Re: OPTIMA Offline - problem

Post autor: mario »

Tak zmieniłem stawki na Kartotekach towarowych ale teraz widze jaki błąd mogłem popełnić. przypisałem stawki w następujący sposób A23%, B8%, M22%, N7%. I widocznie to jest problemem. Zaraz sprawdze czy działa!:)
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

mario
Posty: 73
Rejestracja: 11 wrz 2008, 11:07
Rola: Konsultant CDN XL

Re: OPTIMA Offline - problem

Post autor: mario »

Niestety nadal na kartach towarowych w OPTIMIE widnieją stare stawki. Zrobiłem tak że stawki VAT ustawiłem jako A22%, B7%, H23%, I8%. Zaktualizowałem w XL'u wszystkie kartoteki towarowe za pomocą wzorców, dokonałem transmisji ale w OPTIMIE nadal mam stare stawki;/
"Nie mów że jesteś początkujący, początkujący byłeś 2 lata temu i nie ważne, że teraz umiesz tyle samo co wtedy"

ODPOWIEDZ