Wykorzystanie API w aplikacji C#

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, obiekty COM .NET

Moderator: mikey

gante
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2015

Wykorzystanie API w aplikacji C#

Post autor: gante »

Witam i od razu z góry przepraszam za tak podstawowe pytanie,
ale kto pyta, nie błądzi :)

DO API Optimy podchodzę już kolejny raz, niestety do tej pory bez większych rezultatów. Jest ono zupełnie inaczej rozwiązane niż w przypadku XL'a, bo opiera się na COM'ach. Czy mógłby ktoś wyjaśnić w jaki sposób zabrać się do budowy takiej aplikacji np. na podstawie samego logowania?

Niestety przykłady dostępne na stronach parterów nie działają... A sprawa jest dość pilna ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Gabik
Posty: 26
Rejestracja: 05 sty 2019, 23:46
Rola: Inny
Wersja: 2018

Re: Wykorzystanie API w aplikacji C#

Post autor: Gabik »

Cześć,

Mamy dość spore doświadczenie w firmie. Ponad 100 pudełkowych aplikacji do optimy, a dedykowanych programów koło 200.
Z metodą logowania mogę pomóc mailowo: gabrielg@elte-s.com Logowanie to mały element całej "zabawy" z obiektami COM optimy.

W firmie robimy szkolenia z wykorzystania obiektów COM Optimy. Szkolenie na poziomie podstawowym mamy w połowie listopada.
Pozdrawiam
Gabriel Gabzdyl 511 403 091 gabrielg@elte-s.com
Firma: https://elte-s.com/ Sklep: https://sklep.elte-s.com/

smsoftware
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2014, 06:31
Rola: Inny

Re: Wykorzystanie API w aplikacji C#

Post autor: smsoftware »

Czego dokładnie potrzebujesz i co nie działa

Chętnie pomogę ;)

gante
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2011, 16:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2015

Re: Wykorzystanie API w aplikacji C#

Post autor: gante »

Witam,
przepraszam za opóźnienie w udzielaniu się we własnym wątku, ale maile mi nie trafiały na odpowiednią pocztę :)

Dziękuję za zainteresowanie.

Potrzebuję napisać skrypt importu kalendarza pracownika (Excel, OO Calc) do Optimy. Sam interfejs w O! może i przy małej firmie by się sprawdził, ale nie przy 400+ pracownikach :)

Pobrałem ze stron walidowanych przykłady użycia API, ale niestety nie jest możliwe ich zdebugowanie w Visual Studio 2017 Pro. Wyrzuca mi stale błąd.
Błąd: Nastąpiła próba odczytu lub zapisu pamięci chronionej. Często wskazuje to, że inna pamięć jest uszkodzona.
Korzystam z przykładu dodania obecności pracownika.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak mogę sobie poradzić z tym problemem? :)

Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ