Historia transakcji dla towarów - raport SQL

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, obiekty COM .NET

Moderator: mikey

Cezary_CDN
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2019, 10:48
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Historia transakcji dla towarów - raport SQL

Post autor: Cezary_CDN »

Witam wszystkich użytkowników,

na początku chciałbym zaznaczyć, iż jestem początkującym użytkownikiem CDN XL i to forum jest moim jedynym źródłem informacji. Dzięki za to co tutaj robicie bo na prawdę jest tu masa wiedzy!
Do rzeczy - pracuję w osamotnieniu(brak wsparcia IT) w dziale kontrolingu w dużej firmie produkcyjnej jako kontroler i próbuje napisać kwerendę SQL która pokaże mi sprzedaż wraz z dokumentami WZ, które z kolei powiązane były by z dokumentami PW lub PZ/PZI. W programie mam zaszyty taki raport[Historia transakcji), jak poniżej ale mogę operować filtrem tylko na kodzie, chciałbym uzyskać efekt, tak jak w załączniku, tyle że z dodatkową kolumną na pole kod.
Kod SQL który wiąze dokumenty sprzedaży z dokumentami WZ, nie wiem jak powiązać do WZ-tek dokumenty źródłowe. Z góry dzięki za pomoc/wskazówki jakie tabele powinienem jeszcze powiązać aby uzyskać te dane.

Kod: Zaznacz cały

SELECT 
WZ.TrN_GIDLp, 
           WZ.TrN_GIDTyp, WZ.TrN_SpiTyp,TrE_TwrTyp,
WZ.TrN_TrnTyp,
WZ.TrN_TrnSeria,
        CDN.NumerDokumentu(WZ.TrN_GIDTyp, WZ.TrN_SpiTyp, WZ.TrN_TrnTyp, WZ.TrN_TrnNumer, WZ.TrN_TrnRok, WZ.TrN_TrnSeria, WZ.TrN_TrNMiesiac) AS [Numer dokumentu],             
			 CDN.NumerDokumentu(SpiNag.TrN_GIDTyp, SpiNag.TrN_SpiTyp, SpiNag.TrN_TrnTyp, SpiNag.TrN_TrnNumer, SpiNag.TrN_TrnRok, SpiNag.TrN_TrnSeria, SpiNag.TrN_TrNMiesiac) AS [Spinacz Numer dokumentu],
             TrE_TwrKod AS [Kod artykułu],
             TrE_TwrNazwa AS [Nazwa artykułu],
             TrE_Ilosc AS [Ilość],
             TrE_JmZ AS [JM],
             TrE_Cena AS [Cena jednostkowa],
             TrE_RzeczywistaNetto AS [Wartość netto]
             
FROM CDN.TraElem
JOIN CDN.TraNag WZ ON Tre_GIDNumer = WZ.Trn_GIDNumer AND TrE_GIDTyp = WZ.TrN_GIDTyp
JOIN CDN.TraNag SpiNag ON Spinag.TrN_GIDNumer = WZ.TrN_SpiNumer AND SpiNag.TrN_GIDTyp = WZ.TrN_SpiTyp
WHERE WZ.TrN_TrnRok = 2019
Załączniki
Transakcje.PNG

ODPOWIEDZ