Próba stworzenia biblioteki do Comarch Optima kompatybilnej z .NET Core

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, obiekty COM .NET

Moderator: mikey

troncomputers
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2019, 13:10
Rola: Inny
Wersja: 2019

Próba stworzenia biblioteki do Comarch Optima kompatybilnej z .NET Core

Post autor: troncomputers »

Witam.
Jestem nowy na tym forum. Mam w planach stworzenie biblioteki .NET Core do Comarch Optima. Na początek podstawowy CRUD - towarów, kontrahentów oraz dokumentów.
Czy ktoś może już pisał coś takiego, ktoś słyszał, że jakaś zewnętrzna biblioteka (obiekty COM) są dostępne za darmo, za kasę?

Awaryjność obiektów COM firmy Comarch jest niemiłosiernie irytująca, potrzebuje się od nich odciąć do własnych projektów, a jest ich sporo. Jestem partnerem tej firmy, ale te partnerstwo jest tylko na papierku, bo mamy takie same prawa i wsparcie jak każdy ich klient...

Pisałem na forum 4programmers, pisałem na forum społeczności Comarch w dziale Dla partnerów.

Pozdrawiam
TRON Computers

kluchol
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:18
Rola: Inny
Wersja: 2019

Re: Próba stworzenia biblioteki do Comarch Optima kompatybilnej z .NET Core

Post autor: kluchol »

Siema,

chętnie dopnę się do projektu pod warunkiem że będzie OpenSource, robiłem już kilka podejść do tematu i zdecydowanie jak chcesz bez awaryjnoości nie można korzystać z bibliotek COM, trzeba to zrobić samemu od początku, na podstawie proocedur w bazie inaczej to nadal będzie takie g. jakie jest.
Całe to środowisko Comarch jest jakieś dziwne sami partnerzy, mam wrażenie że Janusze biznesu, chcesz pomocy spoko, zadzwonię do Ciebie, albo Ty zadzwoń do mnie, albo wejdź na naszą stronę, mamy masę takch rozwązań (które jak korzystają z tych calych COM-ów, są tak stabilne jak Windows Vista).

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ