CDN XL 2016.1.1

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

CDN XL 2016.1.1

Post autor: plejaz »

Witam, po obowiązkowej zmianie komputerów na nowoe wyposażone w system Windows 10, zauważyłem poważny problem z kolumnami, które po prostu się rozjeżdżają.
Dłuższa praca na wielu oknach w XL'u skutkuje problemami z kolumnami w poszczególnych sekcjach, które uciekają lub znikają całkowicie.
Pomaga przywrócenie domyślnego widoku okien, ale rozwiązanie jest tylko na pewien czas bo problem pojawia się spowrotem.
Czy jest jakiś FIX, który niweluje taki błąd ?
Czy w ogóle ktoś się spotkał z taką sytuacją ?

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: CDN XL 2016.1.1

Post autor: taszek »

Problem znany dla mnie od dłuższego czasu i to nie tylko na Windows 10.
Nie spotkałem się z żadnym FIX'em.
Najlepsze rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć to stworzyć własny układ kolumn.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

plejaz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2013, 13:08
Rola: Inny

Re: CDN XL 2016.1.1

Post autor: plejaz »

Czyli w sytuacji kiedy rozjeżdżają mi się okna, muszę z poziomu Format listy > Ustawienia formatu > Stworzyć własny format z poukładanymi kolumnami i za każdym razem kiedy się coś pochrzani przywrócić taki widok ?

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: CDN XL 2016.1.1

Post autor: Coin »

Witam

Na wersjach 2017.1.x, 2017.2, 2018.1.x nie widzę problemów z kolumnami jeśli na Windows 10 zainstaluje się ERP XL. Mam na myśli instalacje poza katalog Program Files by były pełne prawa do katalogu ERP XL. (np. C:\ERPXL). Instalując ERP XL jako "nie administrator" w ProgramFiles aplikacja nie ma potem pełnych praw do rejestru windows a tam zapisywane są informacje o położeniu i szerokości kolumn.
Kompilacja Windows 10 PRO 17134.48 , wersja 1803, netframework 4.6.x lub 4.7.x - nie rejestruję kłopotów z "rozjazdem" kolumn.

Wersja 2016.1.1 to wersja z 2015 roku. Z wersji na wersję z kolumnami było tylko lepiej w ERP XL.
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: CDN XL 2016.1.1

Post autor: taszek »

plejaz pisze:Czyli w sytuacji kiedy rozjeżdżają mi się okna, muszę z poziomu Format listy > Ustawienia formatu > Stworzyć własny format z poukładanymi kolumnami i za każdym razem kiedy się coś pochrzani przywrócić taki widok ?
Tak. Chociaż muszę przyznać, że jak stworzyłem własny format to praktycznie ten błąd nie występuje.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

ODPOWIEDZ