platforma zamówień

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

alfero
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2012, 08:22
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2016

platforma zamówień

Post autor: alfero »

Witam,
Czy możecie polecić jakiś (zewnętrzny) system, który usprawni system zamówień i który skomunikuje się ładnie z CDN XL?
Ariba to to trochę za wysoka półka, ale system, który pozwoli przypisać już na etapie zamówienia miejsce kosztowe, które potem będzie użyte podczas księgowania faktury.
System powinien być przyjazny użytkownikowi. Powinien być dostępny przez przeglądarkę www.

Mamy na widoku:
• open nexus
• market planet
• next buy

Może macie osobiste doświadczenia w pracy z takimi systemami?
Pozdrawiam

Rudolf
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2018, 10:27
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: platforma zamówień

Post autor: Rudolf »

Ja też chętnie bym poznał taki system. Ktoś może wyrazić swoją opinię?
Poszukujesz taniego hotelu blisko centrum? Sprawdź naszą placówkę.
bestwestern.pl/

alfero
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2012, 08:22
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2016

Re: platforma zamówień

Post autor: alfero »

wdrażamy właśnie system eB2B
wygląda obiecująco

www.eb2b.com.pl

Swiety_M
Posty: 381
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:05
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 8.0
Lokalizacja: Poznań, Września, Konin
Kontakt:

Re: platforma zamówień

Post autor: Swiety_M »

Hej,
Wszystko chyba zależy, czego oczekują Twoi klienci od tego systemu.

W mojej branży (handel spożywką- klienci to sklepy detaliczne) pracowałem z 3 systemami online - wszystkie mają jedną przypadłość są po prostu zbyt wolne dla użytkownika - przy scenariuszu moim ok 10 000 towarów, ok. 100 promocji aktywnych jednocześnie.
Pobranie jednocześnie tylko kilkudziesięciu towarów po za-filtrowaniu i przeliczenie cen dla wszystkich to jest przynajmniej kilka sek. (2,3,4,5) i niezależnie jaki masz mocny serwer www lub mocną maszynę dla bazy XL tak to będzie raczej wyglądać.

Rozwiązanie - system w offline. W nocy generuje pliki z ofertą. Każdy sklep dostał swojego klienta i rano się synchronizuje, pobiera ofertę i cały dzień na niej pracuje. Aplikacja ma swoją małą bazę, na której pracuje lokalnie. Zamówienia są już wysyłane on-linie i importowane do XL.

Skutek -> zafiltrowanie całej grupy towarowej 400 towarów z przeliczonymi cenami -ok 0.3 sek. dodatkowo mogę się zapiąć do lokalnego systemu sklepowego, robić z niego importy zamówień, eksportować mu moje FS jako jego PZ itp itd...
Płatności i resztę informacji już mogę pobierać online przez webserwice.

Dodatkowy plus jest taki, że klient nie sprzeda twojej konkurencji linka do strony ze swoimi danymi do logowania, które będą krążyć wśród twojej konkurencji i porównywać ceny. Licencja na klienta wygenerowana pod numer seryjny lokalnego procesora :)

Pozdr
Marek Michałowski
www.tecado.pl
ERP/WMS/SFA
POZNAŃ - WRZEŚNIA

ODPOWIEDZ