Kadry i Płace

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

T714
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2011, 11:17
Rola: Inny
Wersja: 10

Kadry i Płace

Post autor: T714 »

Witam
Czy może ktoś podzielić się doświadczeniem dotyczącym modułu kadry i Płace w ERP CDN XL?
Może od razu wyjaśnię o co chodzi.
W tej chwili pracuję w ERP XL i CDN OPTIMA (w Optimie moduł Kadry i Płace)
Zastanawiam się czy mógłbym korzystać z samego ERP XL i przenieść (zaimportować) do niego płace z ERP Optimy?
Jest jakaś różnica pomiędzy tymi programami?
Tomek

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kadry i Płace

Post autor: elmiq »

Jeżeli nie chcesz zostać zamordowany przez swoją kadrową, to nie przenoś kadr i płac do aktualnego moduły Kadry i Płace w ERP XL.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

T714
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2011, 11:17
Rola: Inny
Wersja: 10

Re: Kadry i Płace

Post autor: T714 »

Dziękuję.
Można powiedzieć, że spodziewałem się podobnej odpowiedzi ale zawsze lepiej ją otrzymać niż się domyślać :D
Pozdrawiam.

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Kadry i Płace

Post autor: Bsupport »

U siebie również mam wdrożony ten jak wynika z pism "klasyczny przypadek wdrożenia kompleksowego i ZINTEGOWANEGO erp".

Rada:
Nie jest dobrym pomysłem by w jednej instancji Sql Server trzymać bazy Xl'a i Optimy.
Kursory Xl,a zarzynają silnik, plus masa zapytań (strasznie dużo procedur w dynamicznych lib. możliwych do realizacji w bazie) . Na to wjedzie jakaś gruba transakcja z optimy i klops... 90% CPU

U nas w kadrach pracują 2 osoby malutka baza w sql express. Terminale startują ze wspólnej matrycy(sprzętowa), na niej również jest baza. Jeżeli składować bazę danych to tylko RAID 10.
Wszystkie backupy mam na sieciowym dysku.

W ten sposób śmiga idealnie Optima nie ma żadnych problemów a i z Bestią jest lepiej.

W pełni zautomatyzowana wymiana z Xl' (listy płac, płatności Zus, pfron itd. zaliczki pracowników etc etc.)
Wdrożyłem w tym zakresie parę własnych patentów, którymi mogę się podzielić ;) $$$

Lata aż miło >

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Kadry i Płace

Post autor: glaz »

Bsupport pisze:U siebie również mam wdrożony [ciach]
Zlituj się. Nie każ nam się przedzierać przez gąszcz myśli Twojego świata.
Człowiek pisał i pytał o funkcjonalność modułu KiP. Sprawdź pierwszy post.

Ad meritum.
W ERP XL należy IMHO unikać KiP, CRM i Serwisu/Remontów.
Jeśli już nie ma wyjścia przygotować się w ramach wdrożenia wymienionych modułów na obicie ERP XL dechami, watą i taśmą klejącą - czyli własnymi dodatkami, które docelowo będą realizować 80% potrzebnej funkcjonalności. Nie bez powodu Comarch poleca O! jako aplikację KiP dla ERP XL :-)

BTW dawniej Comarch udostępniał serwer RDP (demo) z dostępem do najnowszej wersji CDN/ERP XL - tam można było bezkosztowo sprawdzić czego i dlaczego nie kupować / nie instalować.
! (CDN XL and ERP XL) = ?

Bsupport
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 01:06
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2013.2

Re: Kadry i Płace

Post autor: Bsupport »

Przykro mi ale jestem trochę bardziej złożonym algorytmem niż:

Select Odpowiedz
from temat
where pytanie = ''


:)

Choć fakt nadmiarowo trochę.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Kadry i Płace

Post autor: Yuber »

glaz pisze:[...] Nie bez powodu Comarch poleca O! jako aplikację KiP dla ERP XL :-) [...]
Dodam, że Comarch rozwija bardziej integrację Otpimy z XL-em niż sam moduł kadr dla XL-a.

ODPOWIEDZ