Komputer do pracy w ERP XL 2014

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

RomanP
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2013, 12:41
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: RomanP »

U nas używamy AADS Server Enterprise
20 użytkowników - komputery różne, kilka staruszków z 1GB RAM :)
Jest ok.

bartezgo
Posty: 117
Rejestracja: 10 lut 2011, 11:57
Rola: Inny
Wersja: 11

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: bartezgo »

A co myślicie o komputerach Komputronik Pro - miał z Was ktoś z nimi do czynienia? Nigdy nie pracowałem na nich - zawsze HP, Dell. Przymierzam się do zakupu i tak wybrałem http://www.komputronik.pl/product/17405 ... Win_8.html. Procek z wysokim taktowaniem - podobno XL lubi to - dysk SSD i downgrade do Windows 7. Na końcówkach jest zainstalowany klient ERP XL.

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: viesiek1 »

Z moich doświadczeń wynika, że 60 GB pojemności pierwszego dysku to niekiedy może być za mało, więc wolałbym 120 GB. Poza tym procesor jest 3-ciej generacji, a nie 4-tej. Nie znam różnicy w cenie, ale jeśli nie jest duża, to wolałbym 4-tej.
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: elmiq »

Z punktu widzenia maszyny biurowej, najlepsze co możesz zrobić to korzystać z SSD - każda z osób którą namówiłem na ten nośnik twierdzi, że nie chciałaby wrócić do magnetycznego "dziadka" :) Oczywiście z przedmówcą się zgodzę, ponieważ Win7 zajmie z 20GB, a sam nośnik ma tak naprawdę mniej niż 60GB. Co do wysokiego taktowania procesora, to przy moim obciążonym laptopie (aktualnie 167 procesów, w tym 4 instancje SQL), użycie procesora oscyluje w granicach 5-30% i pomijając jakieś niecodzienne kolejki, planista raczej urwania głowy nie ma. Dlatego też wątpię żeby użytkownik zauważył różnicę, nawet jeśli będziemy mówić o wyborze pomiędzy i3, a i7 :)

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Awatar użytkownika
maros
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:52
Rola: Inny

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: maros »

bartezgo pisze:A co myślicie o komputerach Komputronik Pro - miał z Was ktoś z nimi do czynienia? Nigdy nie pracowałem na nich - zawsze HP, Dell. Przymierzam się do zakupu i tak wybrałem http://www.komputronik.pl/product/17405 ... Win_8.html. Procek z wysokim taktowaniem - podobno XL lubi to - dysk SSD i downgrade do Windows 7. Na końcówkach jest zainstalowany klient ERP XL.
Jeśli mogę coś zasugerować to:
Procesor: i3 (w wersji 41xx lub starszej 31xx - z mocnym wskazaniem na 41xx: mniej prądu żre, nowa podstawka pod którą teraz robią i będą robić procki). Przy i5 - i7: niepotrzebne przepłacanie.
Płyta główna: socket odpowiedni do wybranego procka: LGA 1150 do procków 41xx, ale z chipsetem np. H87 lub starsze LGA 1155 do 32xx); zwracamy uwagę na wbudowane porty: VGA do monitora, COM (jeśli potrzebny np. do drukarek fiskalnych starszych typów), LPT (jak obok).
RAM: odpowiedni do płyty głównej - 4GB styka na klienta, ale 8GB to raczej standard.
Dysk: jeśli tylko do biura (=małe zapotrzebowanie na przestrzeń) to obowiązkowo dysk SSD (na SATA III) 80-120GB (różnica w cenie dość niewielka. Z firm osobiście preferuję Intela)
System: Windows (Jak dla mnie 8.0 jest wypas. W 8.1 w przeciwieństwie do 8.0, brak jest narzędzia "kopia zapasowa" / "Odzyskiwanie plików systemu Windows 7", na rzecz "historii plików" - dla mnie osobiście ma to duże znaczenie).
Napęd DVD - moim zdaniem już zbytek.
Obudowa: często stara wystarcza
Zasilacz - jak wyżej.

Firmowe składaki mają to do siebie, że albo droższe, albo wpakowane podzespoły nie do końca się sprzedają lub są już troszkę stare i nie bardzo

taszek
Posty: 588
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Komputer do pracy w ERP XL 2014

Post autor: taszek »

Do tego komputronik lubi plombę założyć na swoje składaki.
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

ODPOWIEDZ