ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

bartezgo
Posty: 117
Rejestracja: 10 lut 2011, 11:57
Rola: Inny
Wersja: 11

ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Post autor: bartezgo »

Witam,

mam w sieci jeden komputer HP P3500M na którym jest Windows 7 64bit wpięty w sieć o prędkości 1Gb/s, użytkownik domenowy, na nim zainstalowany jest XL. Od przesiadki na ten komputer użytkownik narzeka, że bardzo często zawiesza się XL - wcześniej była wersja 2013.1 i było to samo teraz 2014.1,a na Windowsie XP XL działał poprawnie.

Przeszukiwałem forum aby znaleźć jakieś podpowiedzi i niestety nic nie pomogło - nadanie uprawnień admina, aktualizacja sterów sieciówki, brak błędów na switchu, aktualizacja NET Framework do 4.5 itp. Szczerze ręce mi opadają z braku kolejnych pomysłów. Może któryś z forumowiczów coś podpowie, bo idzie się załamać ... :)

Dzięki i pozdrawiam,
bartezgo

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Post autor: Yuber »

a XL to w nowej wersji wstążkowej jest czy stary SE?
Daj mu zgodność z XP sp3 i zobacz czy są różnice

bartezgo
Posty: 117
Rejestracja: 10 lut 2011, 11:57
Rola: Inny
Wersja: 11

Re: ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Post autor: bartezgo »

XL jest ze starym interfejsem. Tryb zgodności nic nie pomaga ... podejmę próbę uruchomienia w Windows XP mode ale nie wiem jak to się sprawuje i jak obciąża system ...

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Post autor: glaz »

bartezgo pisze: podejmę próbę uruchomienia w Windows XP mode ale nie wiem jak to się sprawuje i jak obciąża system ...
Będzie działać, nic więcej nic mniej. To tak naprawdę kiepski emulator PC (mający już około 15 lat). Jeśli już maszyna wirtualna to Win 8 i funkcjonalność Hyper-V (Client) lub Virtualbox - tyle, że tutaj będzie potrzebna dodatkowa licencja na Win XP.
! (CDN XL and ERP XL) = ?

bartezgo
Posty: 117
Rejestracja: 10 lut 2011, 11:57
Rola: Inny
Wersja: 11

Re: ERP XL 2014.1 - Windows 7 64bit wiesza się

Post autor: bartezgo »

Będzie działać, nic więcej nic mniej. To tak naprawdę kiepski emulator PC (mający już około 15 lat). Jeśli już maszyna wirtualna to Win 8 i funkcjonalność Hyper-V (Client) lub Virtualbox - tyle, że tutaj będzie potrzebna dodatkowa licencja na Win XP.
Zgadzam się. XP Mode zainstalowałem i po chwili testów odinstalowałem ;)

ODPOWIEDZ