Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

...i kolejne błędy nowego interfejsu. Już nie opisuję, bo przy prawie każdym dostaję odpowiedź, że jest znany. Dziś zainstalowałem hot-fix 3 i nic z listy moich spraw nie zostało naprawione.
Powiem Wam - ostatni raz dałem się wmanewrować w instalowanie nowej wersji przed upływem czasu krótszego niż rok od momentu jej wypuszczenia.

Monster
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: Monster »

STAY_PJE pisze:Powiem Wam - ostatni raz dałem się wmanewrować w instalowanie nowej wersji przed upływem czasu krótszego niż rok od momentu jej wypuszczenia.
Tyczy się to nowego interfejsu czy wersji 2013.6?

Awatar użytkownika
glaz
Posty: 379
Rejestracja: 23 lip 2008, 23:46
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2018
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: glaz »

Monster pisze:
STAY_PJE pisze:Powiem Wam - ostatni raz dałem się wmanewrować w instalowanie nowej wersji przed upływem czasu krótszego niż rok od momentu jej wypuszczenia.
Tyczy się to nowego interfejsu czy wersji 2013.6?
IMHO z kontekstu wynika, że nowego międzymordzia, ale autor się wypowie.

ad meritum
Z mojego doświadczenia wynika, że obowiązuje złota zasada wdrażania instalacji produkcyjnej po wypuszczeniu przez C. co najmniej 4 HR do pełnej, nowej wersji ERP/CDN XL (około roku). Teraz obowiązuje w każdym przypadku (wersji kodu czy międzymordzia). Gorzej, że teraz zmiany w międzymordziu (wersje) nakładają się na zmiany w kodzie (logika aplikacji) - ciężko mi teraz oszacować po którym HR nastąpi "stabilizacja" (HR4^2 = HR16 ?) ;-)

Dla klientów cisnących na nową wersję XL-a (wbrew zaleceniom) mam przygotowany dokument w którym zwalniają mnie od odpowiedzialności za dodatkowe koszty wdrożenia i napraw błędów nowej wersji, czy pretensji w stylu "nie działa" ;-) Rekordzista wytrzymał trzy takie wdrożenia - dwa zazwyczaj wystarczają.
! (CDN XL and ERP XL) = ?

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Monster pisze:
STAY_PJE pisze:Powiem Wam - ostatni raz dałem się wmanewrować w instalowanie nowej wersji przed upływem czasu krótszego niż rok od momentu jej wypuszczenia.
Tyczy się to nowego interfejsu czy wersji 2013.6?
Zasada jest ogólna, zaś co do samych błędów to są one związane przede wszystkim z nowym interfejsem. Sam program od strony poprawności danych wydaje się działać stabilnie.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Znany jest problem z błędem wydruki.tps przy starcie programu na stacjach z windows 7. Jedyną sensowną metodą było jak dotąd kasowanie pliku wydruki.tps z katalogi wirtualnego. po zainstalowaniu Hot Fix 3 do wersji 2013.6 i ten sposób przestał działać.

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: elmiq »

Od kilku dni jest już wersja 2014 i jeśli ktoś miałby pomysł wgrywania jej (nowy interface) to z miejsca odradzam. Program jest bardzo niestabilny, a wejście w historię kontrahenta i kliknięcie zakładki rezerwacje (nawet dla kontrahentów bez jakiejkolwiek historii) powoduje zawieszenie się systemu. W 2013.6 działało to źle (przez źle rozumiem, kilkukrotne odświeżanie się okno w momencie podnoszenia formatki oraz inne błędy, np. wyświetlanie dokumentów, związane z tym oknem), więc było to pierwsze okienko które sprawdziłem. Być może jest to kwestia środowiska, więc na dodatkowe testy przyjdzie czas, niemniej jednak pierwsze wrażenie względem nowej wersji nie jest najlepsze.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Dziś właśnie zauważyłem takie działanie historii kontrahenta na 2013.6. Nie zgłaszam, bo pewnie już o tym wiedzą. hmm 2014? Skuszę się w 2016.

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: elmiq »

W kwestii błędów wersji 2013.X oraz 2014, to pomijając interface, warto zauważyć, że wydruki rejestrów VAT z podsumowaniem na każdej stronie (w przypadku dużej ilości dokumentów) generują się błędnie. Przez błędnie rozumiem sytuację w której dokument jest na wydruku widoczny z wszystkimi wartościami równymi 0. Dzieje się tak dla dokumentów, które są przenoszone na kolejną stronę w związku z czym księgowość może być trochę niezadowolona.

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 709
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: wacek »

Wyszła wersja ERP_XL_2014_1 dostosowana do przepisów na rok 2014.
Pozdrawiam,
Robert

select convert(varchar(100),0x637a6173616d69207069737aea2074752067b375706f7479203a29)

balascior
Posty: 166
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:22
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2014

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: balascior »

Wacek,

dzisiaj została udostępniona wersja ERP_XL_2014_1 ?
miała wyjść wg planu 16/12/2013, wczoraj pytałem partnera, jeszcze nie było.


pozdrawiam,
Balaścior
pozdrawiam,
Balaścior

ODPOWIEDZ