Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Dostałem dziś powiadomienie o dostępności nowej wersji XL-a. Od dłuższego czasu czekałem na nią, bo słyszałem że w tej wersji miały być usunięte wszystkie bagi charakterystyczne dla 2013. Chcę wreszcie przesiąść swoich klientów z 10.5 na 2013.
Jeśli korzystacie z tej wersji - piszcie jak działa.

elmiq
Posty: 1025
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: elmiq »

Jak na razie nie widzę nowej wersji na stronie dla partnerów (co prawda nim nie jestem, ale ktoś mi sprawdził :P ).
Swoją drogą, w firmie w której pracuje też czekamy jak na zbawienie na 2013.6 z bardzo prostej przyczyny - zrobiliśmy migrację na 2013.5 z nowym interface i jest, delikatnie mówiąc, biednie. Zanim ktoś mnie zgani, że to głupota to uprzedzę, że jestem i byłem tego świadom. Powód jest prosty - pracujemy nad międzynarodowym XL-em i przy obecnej ilości dodatków oraz mając na uwadze te które się tworzą, woleliśmy jedno wspólne środowisko dla wszystkich państw, a wdrażanie starego interface w kilku krajach i potem jego zmiana na nowy, np. za rok, wiąże się z niezadowoleniem w kilku krajach, a nie tylko w jednym, tak jak teraz :)
Jak tylko nowa wersja będzie dostępna i ją przetestuję, to na pewno dam znać co i jak, ponieważ jak na razie mam nieodparte wrażenie, że grupa testerów sprawdzająca rozwiązanie na nowym Clarionie jest albo niezbyt liczna, albo za dużo imprezuje :)

Pozdrawiam,
Mateusz
Mateusz Świerkosz

http://elmiq.blogspot.com/

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: Coin »

Jest od wczoraj ale na FTP Comarchu. Jak działa, co sie zmieniło - nie wiem. Teraz nie mam na to czasu. Może po weekendzie.

Edit 5 minut później: Właśnie pojawiła się na stronach producenta. Z data wczorajszą :/ a jeszcze 5 minut temu jej nie było!
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

Coin
Posty: 396
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:17
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: Coin »

Wydaje się być bardziej stabilna, poprawiono błędy które denerwowały naszych Klientów ale pojawiły się nowe.
Na razie znaleźliśmy chociażby nie działającą sumę na listach dokumentów. Piszę o wersji ERP XL 2013.6 z nowym interfejsem.
Pozdrawiam
Marcin Groszewski - ALTERPRO Sp. z o.o.
m.groszewski@alterpro.pl

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Czy jest możliwe uruchomienie tej wersji na nowym interfejsie, a w razie problemów przełączenie na stary interfejs? Obawiam się, że stare komputery mogą tego nowego nie uciągnąć.

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: sebek »

Witam,
Są dwa instalatory do tej wersji(do poprzednich z dwoma interfejsami również). SE to wersja ze starym interfejsem, a instalka bez tego oznaczenia to wersja z nowym interfejsem. Oczywiście można je instalować w dowolny sposób, czyli jedna firma może działać w części na starym a w części na nowym interfejsie.
Myślę jednak, że konieczne jest przechodzenie na nowy interfejs, ponieważ w przyszłym roku przestaje być wspierany Windows XP, a za chwilę Comarch pewnie przestanie wspierać stary interfejs więc tak czy inaczej klientów czeka wymiana komputerów jak nie z powodu wymagań systemu Comarch to z powodu braku wsparcia dla XP.
Pozdrawiam.
Sebastian.

Jaras
Posty: 250
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:08
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 9.6

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: Jaras »

Witam, jestem na 10,5 i czeka mnie aktualizacja - pewnie w listopadzie. Pytanie czy nowy interfejs w jakiś dodatkowy sposób obciąża serwer terminali.
Ma ktoś sprawdzone zapotrzebowanie zasobów na jednego użytkownika (realne a nie w specyfikacji)?
Ciekawe czy dodali nowe pola do FSK w przypadku ECOD.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: STAY_PJE »

Jaras pisze:Ciekawe czy dodali nowe pola do FSK w przypadku ECOD.
U mojego klienta, który wystawia sporo FSK i pracuje na wersji 10.5, wszystko działa bezproblemowo.

Monster
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:04
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: Monster »

Przecież nie ma eksportu korekty do ECOD w 10.5 ?

Awatar użytkownika
viesiek1
Posty: 416
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:40
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2023
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowa wersja XL 2013.6 już dostępna. Piszcie jak działa.

Post autor: viesiek1 »

Panie Marcinie, czy oprócz błędów w sumowaniu zauważyliście jakieś inne błędy? Podzieli się Pan spostrzeżeniami jak coś znajdziecie?
Wiesław Świergała

tel: +48 33 829 54 50
e-mail: wieslaw.swiergala@hydro.com.pl

http://www.hydro.com.pl

ODPOWIEDZ