ODSPRZEDAŻ LICENCJI CDN

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: ODSPRZEDAŻ LICENCJI CDN

Post autor: STAY_PJE »

glaz pisze:
STAY_PJE pisze: Partner obiecuje gruszki na wierzbie, a gdy przychodzi do realizacji to albo nie potrafi tego zrobić, albo koszt jest ogromny.
Partner ! Partnerzy przy nich to wzór cnót wszelakich (przynajmniej ci których miałem okazję spotkać).
Generalizuję w tej wypowiedzi, oczywiście partner partnerowi nie równy. Znam świetne firmy partnerskie, w jednej nawet pracowałem kiedyś. Znam też takie, które wdrożenie kończą na zafakturowaniu licencji.
glaz pisze:Widziałem kilka razy w akcji zespół marketo-wdrożeniowy C. na rozmowie referencyjnej z potencjalnym klientem.
Ja dwukrotnie uczestniczyłem we wdrożeniu prowadzonym przez producenta (ale jako support po stronie klienta). Asertywność nie do przebicia. Dlatego właśnie uważam, że firmy powinny ograniczać się do tego w czym są najlepsze: jedni do produkcji oprogramowania, inni do sprzedaży, a jeszcze inni do wdrożeń.

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: ODSPRZEDAŻ LICENCJI CDN

Post autor: STAY_PJE »

tomekroz pisze:Witam,
Chciałbym zapytać czy ktoś wie czy jest możliwość odsprzedaży licencji? Np zaoferowania na allegro licencji w okazyjnej cenie...
Wracając jednak do sedna sprawy:
W mojej opinii nie stoi nic na przeszkodzie, aby takie licencje komuś odsprzedać. Na tej samej zasadzie można sprzedaż komputer z Windowsem, pakiet Corela czy Battlefielda. Inna sprawa to znaleźć kupca. Nie wyobrażam sobie możliwości pozyskania nowego klienta na takiej zasadzie. Być może bardziej odsprzedaż licencji firmie, która już posiada program. Z tym że takie firmy zwykle potrzebują 2 lub 3 licencje określonego rodzaju i raczej mogą nie być skłonne do zakupienia całego kompletu.

Inna możliwość to dzierżawa licencji. Tutaj sprawa wydaje się czysta. Pozostaje Pan właścicielem programu, który jest zainstalowany na Pańskim serwerze. Jakaś firma korzysta zdalnie z tego programu płacąc określoną stawkę miesięczną.

korzen
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 7.1

Re: ODSPRZEDAŻ LICENCJI CDN

Post autor: korzen »

A ciekawe jak pominąć gid firmy w bazie z gidem firmy w kluczu ;-)

Awatar użytkownika
STAY_PJE
Posty: 646
Rejestracja: 24 wrz 2009, 12:08
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Warszawa i od Helu do Wawelu
Kontakt:

Re: ODSPRZEDAŻ LICENCJI CDN

Post autor: STAY_PJE »

korzen pisze:A ciekawe jak pominąć gid firmy w bazie z gidem firmy w kluczu ;-)
Raczej nie do przeskoczenia. Chyba, że będą to odrębne instalacje XL-a, każdy z dostępem do swojego odrębnego klucza.

ODPOWIEDZ