Kilka lokalizacji fizycznych a praca w XLu

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

john_doe
Posty: 649
Rejestracja: 26 maja 2008, 22:15
Rola: Inny

Kilka lokalizacji fizycznych a praca w XLu

Post autor: john_doe »

Hej,
temat z pogranicza XL i środowiska,
zapewne nie jeden z Was uczestniczy na codzień w strukturze typu

Firma Matka:
  • Odział X
  • Zakład Produkcyjny/Oddział Y
jak działacie w odległych lokalizacjach pod kątem sieciowym i celu pt': "mam XLa na ekranie?
a) VPN Client, RDP do Firma Matka i odpalenie XL
b) VPN typu site-to-site ( taki stały tunel ) i odpalanie XL lokalnie
c) VPN typu site-to-site ( taki stały tunel ) i RDP do FirmaMatka i odpalanie XL
d) inne ... jakie?

ciekawi mnie b) pod kątem wydajności. Mam raczej negatywne doświadczenie jeśli chodzi o wydajność po połączeniu się z VPN i odpaleniu XLa lokalnie ... mega wolne działanie ( doświadczenie z 3 różnych środowisk ). Dopiero model VPN + RDP,

jak dyskusja to dyskusja ... zapraszam

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: Kilka lokalizacji fizycznych a praca w XLu

Post autor: JarekZ »

Witam
Żeby działało bezpośrednio po VPN to trzeba mieć naprawdę dobre łącza i trochę cierpliwości ze strony obsługującego.
Dla Xl-a sensowne jest VPN+RDP. Nie mówię o bazach które mają po 15GB, tylko raczej takich 80GB czy 120GB i więcej.
Niestety jakoś zapytań i rozwiązań w XL-u jest hmmm - delikatnie mówiąc kiepska. Jak się popatrzy na sqlprofilera to włos na głowie staje co tam jest wysyłane. Szkoda, że nie wpadli na to żeby wszystkie te zapytania dać do procedur i wtedy od biedy można coś powyłączać. Jak się sprawdzi użycie indeksów to też widać, że chcieli dobrze dla wszystkich a wyszło jak zwykle. Ja 30% oryginalnych indeksów wywaliłem bo nie były używane a muszą byc aktualizowane przy każdym insert/update - efekt jest taki, że użytkownicy są zadowoleni ;)
Przy niektórych rozwiązaniach robimy własne interfejsy, które nawet po średnim LTE działają dobrze i dużo bardziej wydajniej niż sam XL - przy okazji rozwiązują inne problemy ;)

ODPOWIEDZ