Rewdrożenie moduły Produkcja w wersji 2021.1.0.

Tematy związane z rozwojem CDN XL, opinie, pochwały, narzekania i inne elementy nie związane z konkretnymi modułami systemu

Moderator: mikey

buyakk
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:20
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Rewdrożenie moduły Produkcja w wersji 2021.1.0.

Post autor: buyakk »

Witam,

Od niedawna jestem zatrudniony w firmie posługującej się CDN ERP XL w wersji 2021.1.0.2571, mam ciut doświadczenia z innymi ERPami i w moim odczuciu całe wdrożenie X lat temu było przeprowadzone mocno po "łebkach", nie mnie oceniać z czyjej winy ale coś ewidentnie poszło nie tak. O ile moduły sprzedaży, księgowości i zamówień działają dostatecznie dobrze (nie są jednak pozbawione kwiatków wynikających z błędnego i nieświadomego użytkowania) to moduł produkcji totalnie nie funkcjonuje.
Można powiedzieć, że ze względu na postanowienie "nowy rok nowa firma" do kluczowych użytkowników padło pytanie "ponawiamy wdrożenie czy idziemy w innego erpa?".
I tu chciałbym zadać pytanie do doświadczonych i świadomych użytkowników CDNa, czy moduł produkcji w wymienionej wyżej wersji pociągnie wielopoziomowe struktury produktowe z wieloma gniazdami i masą materiałów, kilkadziesiąt tys. indeksów materiałowych, wiele lokalizacji wewnętrznych i zewnętrznych, generowanie RW i PW oraz powiązanie tych dokumentów z ZP, szczegółowe kalkulacje kosztu z odrębnym TKW po każdym ZP, produkcje zewnętrzne i kooperacje między oddziałami.
Czytając forum doszedłem do wniosku, że skomplikowana produkcja rozkłada na łopatki wcześniejsze wersje CDNa, czy nowe wersje są bardziej zoptymalizowane w tym kierunku?

adymala
Posty: 50
Rejestracja: 22 kwie 2020, 15:09
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2019

Re: Rewdrożenie moduły Produkcja w wersji 2021.1.0.

Post autor: adymala »

Mając około 1 mln dokumentów z produkcji PW/RW rocznie, system XL/Monaco śmiga jak miło.

ODPOWIEDZ