Event na kliknięcie w kontrolkę WinForms ?

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

StabiL
Posty: 47
Rejestracja: 28 cze 2017, 15:41
Rola: Konsultant CDN XL

Event na kliknięcie w kontrolkę WinForms ?

Post autor: StabiL »

Witam,
osadzam sobie kontrolkę windowsową (combobox) w oknie XL, np. dokument FS/Zakładka Ogólne. Szukam zdarzenia które pozwoli mi widzieć, że kliknąłem w tą kontrolkę i/lub z niej wyszedłem i kliknąłem w jakąkolwiek kontrolkę XLową ?
Staram się pożenić logikę XL z własnymi WinFormsami. Dla uproszczenia coś w stylu: na winformsach mam wybrany checkbox1, wpisany tekst w textboxa inny -_> klikam w button (Hydrowy/Winforms?) i coś mi się dzieje na formatce dokumentu ?

Gryzł może ktoś taki temat ? Mam za mało wiedzy programistycznej, aby ocenić czy jest to realny scenariusz :)

rolski95
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: Event na kliknięcie w kontrolkę WinForms ?

Post autor: rolski95 »

Niby da się zrobić to w ten sposób, ale ja jednak używam kontrolek XLowych na formatkach, a dopiero nowe formy wywołuje w fomrsach/wpf. Czemu w ten sposób nie postąpisz?

StabiL
Posty: 47
Rejestracja: 28 cze 2017, 15:41
Rola: Konsultant CDN XL

Re: Event na kliknięcie w kontrolkę WinForms ?

Post autor: StabiL »

Brakuje mi pewnych funkcjonalności w Hydrowych kontrolkach, a które mają kontrolki windowsowe :) Zazwyczaj robię Hydrowe kontrolki, ale w tym przypadku nie jestem w stanie osiągnąć tego czego klient potrzebuje - stąd pomysł z kontrolkami windowsowymi.
Dodałem wszystkie subskrypcje na osadzoną kontrolkę, ale albo coś źle robię, albo żaden z eventów nie reaguje na kliknięcie na tą kontrolkę.

ODPOWIEDZ