kody kreskowe

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

VIkking
Posty: 175
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:28
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Kontakt:

kody kreskowe

Post autor: VIkking »

Witam,

chciałbym zapytać się Was czy ktoś ma jakieś doświadczenie z kodami kreskowymi w XL? Jak są nadawane? Czy jest jakiś XL generator kodów czy to trzeba ręcznie każdy towar zakodować? Czy np. Zebra TC21 nadaje się jako kolektor do XL a jak nie to jakich mam szukać?

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: JarekZ »

Na karcie towaru masz klawisz EAN - możesz ustawić zakres generowanych kodów i jak naciśniesz podpowie kolejny kod.
Pozostałe kody np drukowane na dokumentach to nie EAN13 a chyba EAN128A lub Code39 - zlepek kilku informacji o dokumencie - GIDTyp,GIDNumer itp
TC21 jak najbardziej nadaje się jako kolektor - nadaje się do obsugi PZ,RW,PW,WM,PM,MP, do inwentaryzacji itd.

VIkking
Posty: 175
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:28
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: VIkking »

Jeszcze spytam się o kolektor bo Zebra TC21 stoi na andoidzie czyli rozumiem, że aplikacja Comarch Magazynier który integruję się z XL to działa pod Andoidem?

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: sebek »

Witam,

Aplikacja działa na pulpicie zdalnym Windows.

Pozdrawiam.
Sebek.

VIkking
Posty: 175
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:28
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: VIkking »

Czyli na kolektorze musi być zainstalowany klient RDP? Bo wdrażamy system i nie bardzo wiem jak ma to działać od strony kolektora?

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: sebek »

Tak dokładnie jak piszesz.

Sebek

VIkking
Posty: 175
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:28
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2022
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: VIkking »

A jak wygląda sprawa z generowaniem kodów czyli chodzi mi o położenia w XL. Muszę zrobić położenia w XL ale to sprawa prosta, zastanawia mnie to, że jak magazynier chce przyjąć dany towar na stan to musi wskazać położenie czyli zeskanować jakiś kod np Magazyn 1 -> Sektor 1 -> Półka 1 czy to jakiś inny sposób odbywa sie?

StabiL
Posty: 47
Rejestracja: 28 cze 2017, 15:41
Rola: Konsultant CDN XL

Re: kody kreskowe

Post autor: StabiL »

Bodajże w CODE128 zrobisz sobie kod kreskowy, który powinien Ci odczytać kolektor (np.MG-0001-222-123). Potem strzelasz na kolektorze przy położeniu i voile :)

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: kody kreskowe

Post autor: JarekZ »

Nie wiem do końca jak działa magazynier z comarchu. Ja to robię w ten sposób, ze kod lokalizacji to wartość pola mga_id (CDN.MagAdresy) - niestety czasami etykiety muszą być mniejsze i jest ich dużo na regałach. Kod kreskowy z pola typu int jest dużo mniejszy - ma mniejszy rozmiar czytelnego wydruku.

ODPOWIEDZ