migrator a ean

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

jan480
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2020, 19:26
Rola: Użytkownik CDN XL

migrator a ean

Post autor: jan480 »

Witam.
Migratora używałem do założenia kart towarowych na półfabrykaty. Przeszło to bezproblemowo i o aplikacji niemal zapomniałem
Teraz mam do wgrania 6 tys. kart towarowych na wyroby gotowe i zaczęły się schody. Karty mogę zaimportować jeżeli nie posiadają przypisanego kodu EAN.
W formatce Excela próbowałem różnych formatów zapisu tego kodu ale bez skutku. Jeżeli uzupełnię choćby jedną komórkę w kolumnie ean migrator wywala błąd po czym się wyłącza Obrazek
Ma ktoś na to jakieś lekarstwo?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: migrator a ean

Post autor: praiser »

Wersja migratora odpowiednia do wersji XL ?
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: migrator a ean

Post autor: sebek »

Cześć,

W konfiguracji systemu jest taki check: Kontroluj unikalność kodów EAN. Prawdopodobnie masz już takie EAN w systemie i przy próbie ich migracji zwraca błąd.

Pozdrawiam.
Sebek

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: migrator a ean

Post autor: praiser »

sebek pisze:
24 sty 2022, 13:15
Cześć,

W konfiguracji systemu jest taki check: Kontroluj unikalność kodów EAN. Prawdopodobnie masz już takie EAN w systemie i przy próbie ich migracji zwraca błąd.

Pozdrawiam.
Sebek
Taka konfiguracja spowoduje komunikat migratora dokładnie z błędem jaki wykryje
"Wystąpił błąd podczas dodawania nowego zapisu do tabeli TwrKarty. Zduplikowany EAN ..."

jan840 ma błąd połączenia z bazą czy coś.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

jan480
Posty: 13
Rejestracja: 02 gru 2020, 19:26
Rola: Użytkownik CDN XL

Re: migrator a ean

Post autor: jan480 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po kolejnej próbie dostałem jeszcze takie dwa komunikaty. Sprawdziłem też kody Ean dla towarów które chcę zaimportować w XL'u ich nie mam, archiwum też puste .
Usuwam EAN z formatki Excela i migartor wgrywa karty towarowe bez zająknięcia więc nie jet to brak połączenia z bazą.
Wcześniej jak nie dopatrzyłem i miałem duplikat to we formatce Excela to po skończonej migracji pojawiał się dodatkowy arkusz z listą błędów.
Teraz tak nie jest.
Wersja XL 2020.2.2 wersja migratora 2020.2

StalkerMisza
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2023, 12:15
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2023

Re: migrator a ean

Post autor: StalkerMisza »

Cześć.
Nie wiem, czy jeszcze potrzebne, ale...
Przetestowane. Należy wyłączyć "Szybkie zamknięcie systemu, gdy brak sieci" z "Konfiguracja/Ogólne/Parametry 1"
Czuwaj!
Ostatnio zmieniony 10 paź 2023, 14:53 przez StalkerMisza, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ