[Hydra] Niedziałający dodatek w skrajnym przypadku (?)

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

[Hydra] Niedziałający dodatek w skrajnym przypadku (?)

Post autor: un86 »

Panowie, co może być przyczyną niedziałającego dodatku dla niektórych użytkowników XL'a ?

Sprawa ma się tak, że na moim koncie admina, w określonym przeze mnie kontekście wszystko jest ok. Natomiast u innych użytkowników z tym samym kontekstem dodatek już nie działa. (co ciekawe na innym kontekście działa i u mnie i u innych userów).
Co może być przyczyną, czego nie wiem ? Każda podpowiedź na wagę złota bo już głupieje :)

Dodatek standardowo - zaimportowny dll, włączony i dodany z modułu admina do struktur.
Co pomijam lub co może go blokować ?

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: [Hydra] Niedziałający dodatek w skrajnym przypadku (?)

Post autor: Yuber »

Sprawdź gdzie podpiąłeś dodatek i czy nie ma jakichś warunków przycinających operatora (stanowisko itd.) W razie czego zawsze można wywalić prosty komunikat na ekran (MessageBox) np po zdarzeniu.

Przypadek który u mnie występuje dość często to nakładanie się dodatków, jeśli mam więcej niż jeden podpiętych w to samo miejsce.
Np podpinam dwie osobne dll-ki pod fakturę:

Kod: Zaznacz cały

[SubscribeProcedure(Procedures.TrN_FS, "Faktura Sprzedaży")]
    public class Proc_FS : Pakiet { }
[...]
public class Pakiet  : Callback
 {
        public override void Init()
        {
            AddSubscription(false, 0, Events.OpenWindow, new TakeEventDelegate(OnOpenWindow));
            AddSubscription(true, 0, Events.CloseWindow, new TakeEventDelegate(OnCloseWindow));
        }
[...]
}
W przypadku OpenWindow gdy dopinam 2 guziki to czasem trzeba chwilę poczekać aż drugi guzik się pokaże.
Natomiast przy CloseWindow efekt jest taki, że raz wykonuje się jeden dodatek raz drugi a czasem działają oba.
Działa to chyba tak, że jak OnCloseWindow zwróci true z jednego dodatku to z drugiego nie jest istotne co zwraca (czyli który szybszy ten lepszy ;) ).

ODPOWIEDZ