Masowy import atrybutów

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

lucasp17
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2021, 15:07
Rola: Użytkownik CDN XL

Masowy import atrybutów

Post autor: lucasp17 »

Witam,
Przychodzę z jeszcze jednym problemem, choć pewnie nie ostatnim. W firmie system jest dłużej niż ja, produkty były już w bazie. Wszystkie mają szczegóły w nazwach, które ja chciałbym podzielić na poszczególne atrybuty. Atrybuty dodałem, ale dodawanie ich dla 1500 produktów ręcznie jest dla mnie nie do przerobienia, zwłaszcza że wszystkie te elementy mam w arkuszu excela. Istnieje jakaś opcja zaimportowania tych danych? Może niekoniecznie jako atrybuty? Choć to mi najłatwiej przyszło do głowy.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Masowy import atrybutów

Post autor: praiser »

Pamiętam, że za pomocą migratora można (chyba) importować klasy i wartości atrybutów przy użyciu arkuszy xls ale nigdy z tego nie korzystałem.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

sebek
Posty: 248
Rejestracja: 16 sty 2012, 23:21
Rola: Konsultant CDN XL
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa
Kontakt:

Re: Masowy import atrybutów

Post autor: sebek »

Witam,

Tak jak pisze praiser można użyć migratora.
Ja czasem piszę też inserta z poziomu excela i potem wywołuję to w managment studio.

Pozdrawiam.
Sebek

lucasp17
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2021, 15:07
Rola: Użytkownik CDN XL

Re: Masowy import atrybutów

Post autor: lucasp17 »

Czy jako użytkownik mam dostęp do tego narzędzia?

Ja sam nie mam systemu u siebie na komputerze, o ile takie rozwiązanie istnieje. Korzystam z pulpitu zdalnego udostępnionego przez comarch. Natomiast mamy zewnątrzna firmę, która jest odpowiedzialna w teorii za całe wdrożenie, przy czym ja sam wolę takie rzeczy kontrolować w miarę możliwości, przy szybkim rozumieniu i umiejętności dostosowania się do różnych systemów.

Co ważne zależy mi na dodaniu atrybutów do już istniejącyh produktów na podstawie kodu ean lub kodu producenta.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Masowy import atrybutów

Post autor: praiser »

Raczej tak. Poproś firmę wdrożeniową o migrator pod twoją wersję xl.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Masowy import atrybutów

Post autor: praiser »

wg dokumentacji można dodawać wartość atrybutu do towaru, kontrahenta i ŚT zatem tym narzędziem uzyskasz dokładnie to czego potrzebujesz
bez klikania godzinami dodając wartości ręcznie
Clipboard01.jpg
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

ODPOWIEDZ