Własna funkcja w bazie XL i brak jej w CR

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

przemkow
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:29
Rola: Inny
Wersja: 2019

Własna funkcja w bazie XL i brak jej w CR

Post autor: przemkow »

Witam,

Stworzyłem funkcję w bazie XL'a :

Kod: Zaznacz cały

[CDN].[PobierzLok](pcode varchar(40)) : varchar(40)
Funkcja zwraca string (lub pusty string/varchar) używając kodu towaru jako argument.
Dodałem uprawnienia na funkcji w: Properties->Permissions: dla "CDNRaport" -> Execute (Grant).

Z poziomu SSMS - funkcja działa "perfekcyjnie", nawet używając jej w select'cie wraz z cdn.ZamElem - miodzio :) .

Zrobiłem sobie kopie raportu Potwierdzenie ZS i w nim dłubię :) (raczkuje w CR więc proszę o wyrozumiałość ;) )
Dodałem do raportu w SQL Expressions Fields:
Name: LocMy
Kod:

Kod: Zaznacz cały

CDN.PobierzLok("ZamElem"."ZaE_TwrKod") 
Jak klikam Check to wyrzuca mi, że nie widzi tej funkcji CDN albo PobierzLok... ( :roll: ok, ale dalej...)

Następnie dodałem Formula Fileds:
Name: LokMy
Rodzaj kodu: Crystal Syntax
Kod:

Kod: Zaznacz cały

{%LocMy}
Problem mam z tym, że CR nie widzi mi tej funkcji :?:
Jeśli kliknę na podgląd raportu bez użycia tego to raport się generuje OK i wyświetla dobrze... (więc połączenie jest OK)
Ale, jak dodam pole do raportu to wyrzuca mi, że nie znajduje tej funkcji :( .

Sprawdzałem w Database Expert - jak rozwinę:

Kod: Zaznacz cały

Current Connection->XL DSN->[ERPXL_BAZA_FIRMY]->CDN->Stored Procedures
to nie widzę też tej funkcji w tym drzewku... :( :(

Chyba, gdzieś musi mi brakować uprawnień, ale nie wiem kompletnie gdzie jeszcze szukać :( - na funkcji dodałem, do bazy łączę się przez sa więc CR ma "full access"...

rolski95
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: Własna funkcja w bazie XL i brak jej w CR

Post autor: rolski95 »

Aby użyć funkcji SQL należy dodać "Wyrażenie SQL" w crystalu, a w nim "(select cdn.PobierzLok(Kod_towaru)". Ważne jest tez to, aby dana funkcja była dostępna na bazie podpiętej jako źródło wydruku, ponieważ przy zapisie tego wyrażenia sql jest to sprawdzane.

przemkow
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:29
Rola: Inny
Wersja: 2019

Re: Własna funkcja w bazie XL i brak jej w CR

Post autor: przemkow »

Witam,

Problem rozwiązałem, Nie było tematu :oops: , mam 6 baz (2 firmy + testowe) i przy uruchamianiu edycji wydruku z XL do CR nie zwróciłem na uwagi na wybraną bazę (na końcówkę w nazwie - wybierałem domyślnie bazę drugiej firmy gdzie tego nie potrzebuje (i nie mam tych funkcji) - myślałem, że XL przekaże do CR właściwą nazwę bazy...) :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Czyli błąd nowicjusza :oops: , Przepraszam i dziękuję za chęć pomocy ( @rolski95 ) :D

ODPOWIEDZ