BST i automat do deprecjacji

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

BST i automat do deprecjacji

Post autor: Lilpri »

Hej,
Mam dwa pytanka do Was.
1) BST -> próbuję ogarnąć automatyczne wystawianie ZZ na towar do zamówienia na magazyn. Czy jest jakiś bardziej szczegółowy opis z przykładami niż to co podaje Comarch w pomocy? Bardziej zależy mi na analizie, która na podstawie sprzedaży wskaże co warto zamówić na magazyn ( jeśli go tam nie ma?)

2) Deprecjacja towarów -> tutaj bardziej chodzi o rabatowanie ceny dla klienta na podstawie parametrów, która określają żywotność towaru. Zrealizuję to w samym XL'u? Czy raczej apka zewnętrzna, która będzie modyfikowała ceny?

3) Zastanawiam się jeszcze nad jednym, zakupowiec chce aby zrobić mu raport, który będzie prognozował wzrost zużycia towarów, aby mógł zamówić "na zapas" wystarczającą ilość. I tutaj nie mam pomysłu całkowicie jak to wykonać. Może ktoś coś takiego kiedyś realizował i podpowie na jakiej zasadzie to mogłoby działać?

john_doe
Posty: 649
Rejestracja: 26 maja 2008, 22:15
Rola: Inny

Re: BST i automat do deprecjacji

Post autor: john_doe »

2. Nie. Napisz konkretniej, przykład.

3. Zakupowiec mądrala :) szklana kula i rób.
Jaka branża. Taki raport nazywa się MRP 😀

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: BST i automat do deprecjacji

Post autor: praiser »

poz3 bym policzył średnią ilość zejścia towaru względem czasu, porównał do aktualnego stanu i obliczył na ile dni starczy zasobu.
albo jeszcze lepiej na kilka okresów to podzielił i sprawdził tendencje.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: BST i automat do deprecjacji

Post autor: Lilpri »

john_doe pisze:
26 sie 2021, 17:12
2. Nie. Napisz konkretniej, przykład.

3. Zakupowiec mądrala :) szklana kula i rób.
Jaka branża. Taki raport nazywa się MRP 😀
ad2.
Mamy towar na magazynie, który się nie sprzedaje. Ustawiamy na nim atrybut, który określa żywotność tego towaru w pierwszym okresie i jeśli czas leżakowania tego towaru na magazynie przekroczy zadeklarowaną wartość to obniżamy cenę na produkt o % w cennikach / promocjach typu stałą cena.
I takich okresów ustawiamy sobie 2-3 na każdej z kart towarowych. Nie wiem jak to dokładniej opisać :)

ad3.
Taaa, taki klimat zakupowców :)
Branża produkcyjna -> akcesoria do telefonów.
Plus firma córka dystrybucyjna :)

ODPOWIEDZ