Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

incognito321
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2021, 09:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Post autor: incognito321 »

Witam,

mam pewien temat chodzi mi dokładnie o przekazanie w {filtrsql} pola KtO_PrcNumer pod jakim oknem w comarch ERP XL mogę sobie go wyciągnąć ?
Potrzebuje zrobić procedurę która wyszukuje wszystkich kontrahentów przypisanych do opiekuna którego wybierzemy z listy i chciałbym mieć możliwość, np przepisanie wszystkich kontrahentów których opiekunem jest "JAN KOWALSKI" na np "ANNE KOWALSKĄ" wiem że można sobie normalnie w karcie kontrahenta zmieniać opiekuna jednak interesuje mnie seryjne przepisywanie dużej ilości kontrahentów dla jednego opiekuna mam już napisaną procedurę jednak działa ona po Prc_GIDNumer który jest odpowiednikiem KtO_PrcNumer ale cały czas własnie brakuje mi tego pola Kt0_PrcNumer aby przekazać go poprzez filtr do wykresu, jeżeli ktoś już przerabiał podobny temat prosiłbym o wskazówki

Pozdrawiam

taszek
Posty: 585
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:20
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016

Re: Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Post autor: taszek »

Na wykresie definiujesz 2 parametry dotyczące pracowników (z i na jakiego zmieniasz).
A następnie przekazujesz je go procedury:

Kod: Zaznacz cały

@PAR ?@LS20(CDN_KONF.DLL|CALLLOOKUPPRCLISTA())|Prc|&Prc:REG= @? PAR@

EXEC dbo.procedura ??Prc
Pozdrawiam
Wojtek Cyrklewicz

incognito321
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2021, 09:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Post autor: incognito321 »

Ok, rozumiem jednak nie wiem na jakiej podstawie po czym on przekazuje przy wybieraniu z listy pracownika, jakie pole przekazać do procedury.

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 709
Rejestracja: 27 paź 2008, 18:04
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Post autor: wacek »

Przecież zmiana opiekuna jest w standardzie XL-a.
Na liście kontrahentów na dole jest przycisk "Opiekun", wybierasz Jana Kowalskiego i lista zawęża się do kontrahentów dla których opiekunem jest Jan Kowalski. Potem zaznaczasz wszystkich i prawy klik myszy na "Przypisz opiekuna czasowego".
Pozdrawiam,
Robert

select convert(varchar(100),0x637a6173616d69207069737aea2074752067b375706f7479203a29)

incognito321
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2021, 09:21
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: Zmiana opiekuna dla dużej ilości Kontrahentów

Post autor: incognito321 »

Rzeczywiście, myślałem że można opiekuna zmienić tylko poprzez wejście w kartę kontrahenta zakładka handlowe i wybór opiekuna, jednak jest tak jak powiedziałeś dzięki za informacje.

ODPOWIEDZ