[Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

[Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Post autor: un86 »

Dzień dobry,

co bym nie szukał to znajduję tylko jak pobrać zaznaczone elementy aktualnie wyświetlanej listy - ja natomiast chciałbym pobrać wszystkie pozycje, ale nie tylko id, tylko po prostu wszystkie dane które widać na liście. (np. wszystkie wyświetlane zamówienia)

Jak to zrobić ?
Ewentualnie jeśli się nie da, to może mogę pobrać SQL odpowiadający za pobranie danych do listy ?


update - wyczytałem coś takiego z xl003
W przypadku list istniejących nie możemy odczytać kolejki danych wysyłanych do kontrolki i w związku z tym, nie mamy możliwości zmiany koloru poszczególnych pozycji.
czyli rozumiem, że nie mogę odczytać danych z istniejącej listy

W takim razie czy mogę jakoś pozyskać aktualne zapytanie sql odpowiadające za pobranie danych listy ?

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: [Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Post autor: Yuber »

Nie wiem jakie dane odczytujesz i z jakiej listy ale może spróbujmy tak:

Jeśli chcę wiedzieć jakie parametry może mieć lista np otwartych dokumentów to naciskam CTRL + LPM na wykrzykniku u góry menu.
Wówczas pokazuje się okienko konfiguracji raportów i na zakładce parametry jest sekcja po WHERE z zapytania SQL czyli {FiltrSQL}
Podobnie jest w jeśli z CTRL+LPM kliknie się drukarkę. Tam tych parametrów jest nieco więcej.

Jeśli chcę wiedzieć jak nazwya się jakaś kontrolka to wówczas otwieram System-> Dodatki -> zakładam nowy dodatek na małej hydrze i po pierwszej definicji mamy element do konfiguracji (Edycja subskrybcji procedury). Po prawej jest celownik który chwytamy myszką i naprowadzamy na interesujące nas okienko. Wówczas w polu Procedura wyświetla się jego nazwa. Jeśli zatwierdzimy i dodamy podelement będzie można wykonać akcję na kontrolce (Edycja akcji na kontrolce) np Ukryć, Dezaktywować. Tutaj również mamy celownik którym łapiemy kontrolki na wybranej wcześniej liście.
Jest to pomocne później przy pisaniu dodatków już w dużej hydrze, bo np można ukrywać kontrolki lub przejmować ich właściwości np .Bounds

Jeśli pomogłem choć trochę to super :D

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Post autor: un86 »

chyba źle opisałem, mamy listę np. zamówień
Obrazek
i ja chciałbym poprzez hydre (lub api ?) dostać się do aktualnie widocznych danych tej listy.

Albo dane albo cały SELECT(Y) który jest odpowiedzialny za pobranie tych danych - rzeczy które podpowiedziałeś, niestety nie załatwiają mojego problemu.

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: [Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Post autor: praiser »

Niektóre warunki selecta są w rejestrze stanowiska/usera: np . właściciel albo cecha
Komputer\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CDN\CDNXL\Zamówienia\_ZaNLista
cEkr_WlascicielOfe: MAGDA
sFlt_CechaOfe: <wszystkie>

Istotny też jest moduł. W tym przypadku oferty otwarte z Zamówienia.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [Hydra] Jak pobrać aktualne wszystkie załadowane elementy na liście

Post autor: un86 »

niestety tak na szybko nie widzę w rejestrze czegoś co by mi mogło sensownie zautomatyzować pobieranie tych danych :(
w weekend pogrzebię więcej.

ODPOWIEDZ