Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Post autor: un86 »

Dzień dobry :)

potrzebuję podpowiedzi gdyż spróbowałem już chyba wszystkiego co mi przychodziło do głowy.
Dodaję sobie własną kolumnę do elementów zamówienia, kolumna zwraca wartość liczbową jednak podczas eksportu do excela moja kolumna jest traktowana jako tekst z błędem (ikonka wykrzyknika). Po kliknięciu w takie komórki widzę, że jest na początku dodany apostrof który wpływa z tego co doczytałem na traktowanie komórki jako tekst.

Skąd ten apostrof się bierze ? XL go dodaje aby w excelu wszystko traktować jako tekst ?
Jak zrobić aby kolumny liczbowe po eksporcie dalej nimi były ?

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Post autor: praiser »

Najszybciej wg mnie to odwzorować kolumny elementów zamówienia pod wykresem i eksport do excel właśnie spod wykresu gdzie
można determinować formaty danych przez convert albo cast.
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Post autor: un86 »

dla tak w teorii prostej rzeczy taka kombinacja ? rozumiem w takim razie, że ten apostrof jest wymuszany przez XLa i nie mamy na to żadnego wpływu używając tego domyślnego guziczka eksportu do arkusza ?
niszczy mnie psychicznie ten XL :)

Awatar użytkownika
praiser
Posty: 685
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:22
Rola: Handlowiec CDN XL
Wersja: 2023

Re: Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Post autor: praiser »

można próbować z formatowaniem '#XLFORMAT#100R@n.5,2@|*~Liczba~#/XLFORMAT#'
ale nie sądzę żeby się wyeksportowało jako liczba, to zdaje się "upiększanie" widoku kolumn użytkownika, które swoją drogą nie są
chyba nawet sortowalne

nie jestem ekspertem
--------------------------------
Pozdrawiam
WW

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: Eksport do arkusza - format liczby apostrof

Post autor: un86 »

niestety to też nie działa, próbowałem wcześniej patrząc na forum. Wygląda to tak jakby XL po prostu zawsze dodawał sam ten apostrof do customowych kolumn i tyle :/
Boli mnie mózg, kiedy muszę robić trudne rzeczy do teoretycznie mega prostej "funkcji" - problem rozwiązałem własnym dodatkiem.

ODPOWIEDZ