XL 2021 debugowanie

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

wgromek
Posty: 53
Rejestracja: 04 sty 2014, 23:00
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Lublin

XL 2021 debugowanie

Post autor: wgromek »

Czy działa u was debugowanie dodatków Hydry z poziomu Visual Studio ?
U mnie problem że niby albo nie ma .net-a albo cdnhydra.dll nie jest zarejestrowany.
Sprawdzone na VS 2013 a na 2019 nawet nie otwiera się okno XL w trybie debugowania.
----------------------
W 2019.3 działało wszystko dobrze, po zmianie wersji XL-a kiszka, dodatki działają prawidłowo tylko nie można nic zdebugować.

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: XL 2021 debugowanie

Post autor: JarekZ »

podobny problem mam
Info z asysty mam takie, że zablokowali taką możliwość
takie info :

Jest to efekt wprowadzenia zmian związanych z audytem naszego działu Cyber Security, takie działanie jest celowe.
Jest w dokumentacji o zmianach technicznych taka informacja:
Blokada dostępu do procesów aplikacji za pomocą narzędzi debugujących Z uwagi na ryzyko związane z możliwością pozyskania wrażliwych danych oraz uzyskania nieautoryzowanego dostępu do aplikacji, po przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa, została wprowadzono blokada dostępu do procesów aplikacji za pomocą narzędzi debugujących.

i jak zwykle genialne rozwiązanie comrchowe :
W opisanym przypadku można spróbować dodać do kodu zapisywanie loga działania aplikacji.
Innym rozwiązaniem może być zastosowanie metody Debug.WriteLine, następnie przechwytywanie w aplikacji DebugView.

ODPOWIEDZ