[API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu [ROZWIĄZANE]

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

[API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu [ROZWIĄZANE]

Post autor: un86 »

Dzień dobry,
kontynuuję moje podboje w XL'u i napotkałem kolejny problem. Postawiłem sobie service do obsługi api, dodaje dokumenty, pozycje itp. Ogólnie sobie to działa, jednak dzisiaj doszedłem do metody XLDodajLinieOpisu i nie mam pojęcia o jakie ID chodzi w tej metodzie...

Temat na forum tylko jeden na ten temat, chyba z 2012.

Ma ktoś może jakiś przykład jak dodać taki opis ? Czego dokładnie ID powinienem podać, próbowałem GID z tworzonego FZ oraz dokumentheader nowego dokumentu.

Dodatkowo teraz wrzuciłem sobie te rzeczy bezpośrednio do bazy zwykłym INSERTEM - z Waszego doświadczenia, bardzo jest to głupi pomysł z mojej strony ? Zakładam, że interesują mnie 3 tabele OpisWymElem, OpisWymNag, OpisWymSElem - mogę coś bardzo napsuć ? Przeglądając inne pozycje dodane przez księgową w sposób ręczny muszę mieć wpisy w powyższych tabelach aby księgowała miała wszystko czego potrzebuje, więc XLDodajLinieOpisu to chyba dopiero początek problemów z tym opisem analitycznym przez API

Każde info na wagę złota :)

//edit - zwykłym insertem do 3 powyższych tabel działa tak jak bym chciał, ale nie wiem czy nie jest to gdzieś dodatkowo wiązane i nie ma wpływu na działanie XL'a długofalowo.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2021, 00:00 przez un86, łącznie zmieniany 1 raz.

g4ce
Posty: 13
Rejestracja: 02 mar 2020, 12:38
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2019

Re: [API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu

Post autor: g4ce »

Aby dodać linie najpierw musisz użyć XLNowyOpis i podać jego gid do linij

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu

Post autor: un86 »

Rzeczywiście g4ce, zaczyna działać powoli - opis, linie dodaje. - nie wiem jak na to nie trafiłem, wydaje się oczywiste.
Błędy teraz dostaje na metodzie XLDodajWymiarOpisu

numer 7 lub 8 w zależności od kombinacji - mogę prosić o przetłumaczenie błędu ?
Czym jest "ścieżka" w tej strukturze do dodawania wymiaru ?
Byłbym też wdzięczny za numery funkcji XLDodajLinieOpisu, XLDodajWymiarOpisu - wtedy chyba mogę użyć XLOpisBledu który mi to zamieni na tekst ?


Procedura wydaje się taka:
XLNowyOpis - z tego dostajemy GID
XLDodajLinieOpisu - linia opisu
XLDodajWymiarOpisu - wymiar opis
XLZamknijLinieOpisu
XLZamknijOpis

havoc
Posty: 45
Rejestracja: 24 sty 2019, 09:10
Rola: Inny
Wersja: 2019

Re: [API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu

Post autor: havoc »

Bledy:
7 - nie znaleziono wymiaru
8 - nie istnieje element wymiaru SQL lub konto

Pole 'Sciezka' - Ścieżka do wymiaru jeśli nie podano ID (pole Wymiar = 0)

g4ce
Posty: 13
Rejestracja: 02 mar 2020, 12:38
Rola: Konsultant CDN XL
Wersja: 2019

Re: [API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu

Post autor: g4ce »

Wez sobie comarchowy arkusz xla testowy api i dodaj najpierw w nim. Wtedy wszystko będzie jasne.


Tryb

Typ - Typ wymiaru: 0-zwykły, 1-centrum, 2-lokalizacja, 3-kontrahent doc., 4-kategoria, 5 - projekt – potrzebne do określenia wymiaru, jeśli się nie uda to wymiar określany jest przez parametr Ścieżka

Wymiar - ID Wymiaru - jeśli <> 0, para Wymiar, Typ określa wymiar, jeśli = 0, Ścieżka określa wymiar

Sciezka - Ścieżka do wymiaru, jeśli nie podano ID - ważna, jeśli Wymiar=0

Element - wymagany, jeśli to niezmaterializowany wymiar SQL lub z planu kont - określa, który wiersz z tego SQL-a
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-02-18 092451.png
Zrzut ekranu 2021-02-18 092451.png (115.58 KiB) Przejrzano 2392 razy

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [API] Opis analityczny / XLDodajLinieOpisu

Post autor: un86 »

Dziękuje Panowie - wszystko działa, jesteście niezastąpieni :)

Moim ostatecznym problemem było zapytanie SQL zdefiniowane na bazie testowej dla wymiaru które pobierało konta
z kawałkiem "KKS_Rok = year(getdate())" a jak się okazało nie miałem kont dla roku 2021 na bazie testowej

W związku z tym nie działał parametr "Element" - dlatego dostawałem błąd 8

ODPOWIEDZ