[API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

[API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Post autor: un86 »

Dzień dobry,

napisałem sobie małe api restowe dla mojego ocr'a i przez pół dnia staram się dodać FZ przez cdn_api - niby wszystko mi działa, jednak, w momencie zmiany towaru na towar o kodzie "A-VISTA" (XLDokumentElemInfo_20201.TowarKod) przy próbie wykonania metody XLDodajPozycje dostaję błąd 13.
Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć o co chodzi ?


Znalazłem też metodę XLOpisBledu - jednak należy tam podać nr. funkcji które są tylko w dokumentacji, więc nie mogę jej użyć do zamiany błędów na coś czytelnego. Ktoś się może podzielić "numerami funkcji" dla metod XLNowyDokument / XLDodajPozycje / XLZamknijDokument

Niestety jestem na razie tylko partnerem w zakresie Optimy i nie mam dokumentacji XL'a... (swoją drogą do Optimy też nie mogę znaleźć, albo ja jestem już ślepy, albo dokumentacji api w tym panelu nie ma :/)

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: [API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Post autor: JarekZ »

13 - Nie podano ilości

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Post autor: un86 »

mój błąd, w ferworze walki wywaliłem ilość - poprawny błąd przy dodawaniu avisty który dostaje to 54 :(

edit, ok udało się, nie wiem co znaczy 54, ale taki zestaw danych poszedł
xlitem.TowarKod = "A-VISTA";
xlitem.Ilosc = "1";
xlitem.JmZ = "szt.";
xlitem.Cena = "100";
xlitem.Waluta = body.currency;

itheon
Posty: 25
Rejestracja: 18 gru 2015, 22:24
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: [API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Post autor: itheon »

54 - Nie podano jednostki miary, a dla towaru typu Avista jest to wymagane


JmZ - jednostka pomocnicza (jeżeli jednostka ta jest wypełniona, to wymagane jest podanie przelicznika jednostki miary – jeśli któryś z nich będzie zerowy, błądŸ niewypełniony, to pozycja zostanie wystawiona z wartością 0)

PrzeliczM - mianownik przelicznika (przeliczniku muszą być wypełnione w przypadku wypełnienia pola JMZ jeśli któryś z przeliczników będzie pusty bądŸ równy zeru, to pozycja zostanie wystawiona z zerową wartością)

PrzeliczL - licznik przelicznika

un86
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:17
Rola: Inny
Wersja: 8.0

Re: [API] XLDodajPozycje - A-VISTA

Post autor: un86 »

dzięki - w takim razie totalnym fartem trafiłem z tą jednostką :)

ODPOWIEDZ