[Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

rafalW
Posty: 60
Rejestracja: 15 sty 2012, 14:13
Rola: Inny
Lokalizacja: Puławy

[Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: rafalW »

Czesc

U klienta dosc czesto dodatek wywala sie bledem HydraRuntime.TakeAfterEvent. Dodatek praktycznie nic nie robi, na otwarcie okna wykonuje zapytanie sql, w zaleznosci od wyniku wyszarza checkbox Bufor, wyswietla MessageBoxa, ewentualnie wymusza zamkniecie okna.
Generalnie dodatek dziala prawidlowo, robi co ma robic, tyle ze raz na jakis czas sie wypieprza. Moj kod mimo ze jest w bloku try catch, nie lapie wyjatku, wywala sie to na poziomie XL'a (MessageBox "Blad wewnetrzny procedury. Wystapil blad w obsludze callbackow: SOURCE=HydraRuntime.TakeAfterEvent()")
Przerabial ktos moze temat?

rolski95
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: rolski95 »

Czy na danej formatce działa tylko ten jeden dodatek?

rafalW
Posty: 60
Rejestracja: 15 sty 2012, 14:13
Rola: Inny
Lokalizacja: Puławy

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: rafalW »

Nie, ale pozostale dodatki dzialaja prawidlowo, tylko moj sie wyklada. Comarch podpowiedzial zeby przekompilowac pod pasujaca wersje CdnHydra (2019.3 w tym przypadku), co tez zrobilem i nie pomoglo

rolski95
Posty: 101
Rejestracja: 21 lut 2019, 08:24
Rola: Administrator CDN XL

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: rolski95 »

Zmierzam do tego, że czasami przy kilku dodatkach na jednej formatce jeden potrafi się wysypywać. Spróbuj wyłączyć pozostałe i wtedy sprawdź, czy problem występuje.

padding
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:58
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: padding »

Prawdopodobnie ujawnił się błąd w hydrze.

[edit]
Nie wiemy gdzie jest Twój dodatek, ale załóżmy że na oknie FS.
Spróbuj potwierdzić poniższy przykład.
Użytkownik otwiera okno np. FS i wykonuje się wspomniane "zapytanie sql", następnie użytkownik wchodzi np. w historię kontrahenta otwiera jakąś jego starą FS, następnie zamyka starą FS, zamyka okno historia kontrahenta. Czy wtedy wywala się błąd?

Jeżeli tak, to czy gdy wywalisz try catch, i wtedy uruchomisz dodatek, wykonasz powyższy przykład, to czy zamiast komunikatu "Blad wewnetrzny procedury. Wystapil blad w obsludze callbackow: SOURCE=HydraRuntime.TakeAfterEvent()", pojawi się błąd NullReference?

rafalW
Posty: 60
Rejestracja: 15 sty 2012, 14:13
Rola: Inny
Lokalizacja: Puławy

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: rafalW »

Dodatek dziala na FSK, caly kod wykonuje sie po otwarciu okna w OnOpenWindow: select do bazy, messagebox, wyszarzenie kontrolki Bufor, albo zamkniecie okna, tyle.
Niestety nie udalo mi sie potwierdzic przykladu z historia kontrahenta, ale to nic nie udowadnia, bo u mnie dodatek dziala prawidlowo (mimo ze mam wiele innych dodatkow).
Klopot w tym, ze nie jestem adminem systemu, a programista z doskoku. Moje srodowisko jest laboratoryjne, nie mam jak przetestowac pracy wielu uzytkownikow jednoczesnie, a podejrzewam ze wlasnie tu lezy problem

No ale ok, zalozmy ze po usunieciu try/catch pojawiloby sie NullReference. Jakie jest remedium?

padding
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:58
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2019

Re: [Hydra] Wyjatek TakeAfterEvent

Post autor: padding »

Jeżeli nie udało się potwierdzić przykładu, to musisz szukać innego problemu z dodatkiem.

Błąd w hydrze o którym piszę, dotyczy wykorzystania tej samej instancji klasy w callbacku, dla dwóch różnych procedur działających w tym samym czasie.

Przykładowo, po otwarciu okna FSK pobierany jest nr gid FSK, i jak wejdziemy w historię kontrahenta, otworzymy inną FS lub FSK, to po zamknięciu okna w dodatku będzie nr gid z dokumentu z historii i tutaj pojawia się nullReference.
Remedium aktualnie brak.

ODPOWIEDZ