XL a skaner kodów kreswkowych

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

XL a skaner kodów kreswkowych

Post autor: Lilpri »

Hej,
Mam małą zagwozdkę.

Potrzebujemy ogarnąć tak kod kreskowy, żeby po jego zeskanowaniu na MMW wskoczył towar z ilością.
Próbowałem ogarnąć kod w taki sposób:
- Code128:
Kod towaru ~0091000
Gdzie ~009 -> kod TAB; 1000 ilość sztuk.
Niestety po zeskanowaniu w pole kod towaru wrzucany jest cały tekst. I nie wiem czy jest to wina skanera, który nie czyta kodów ASCII, czy może coś z kodem kreskowym?

- Code39 -> tutaj musiałbym zakupić czytnik z obsługą kodów ASCII, bo znak tabulatora jest w opcji Code39 Full ASCII.

Macie jakieś sposoby na to?

itheon
Posty: 25
Rejestracja: 18 gru 2015, 22:24
Rola: Użytkownik CDN XL
Wersja: 2019

Re: XL a skaner kodów kreswkowych

Post autor: itheon »

wlasny program do MMW ( API ) ;)

pewnie trzeba by pozmieniac ustawienia w skanerze zwiazane z klawiszami funkcyjnymi
jezeli daje jakies wieksze mozliwosci konfiguracji , takze trzeba by zajrzeć do instrukcji

ew. notatnik wpisujesz :
"009 1000" ( kod+tabulator+ilosc)
kopiujesz do schowka i wklejasz do programu ktory ma wydrukowac kod kreskowy ( sprawdzilem wlasnie i dziala)
ew zamiast wpisywac kod ASCII mozna sprobowac "009<HT>1000" lub wpisac "009" CTR+i "1000"

JarekZ
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:11
Rola: Administrator CDN XL
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: XL a skaner kodów kreswkowych

Post autor: JarekZ »

duża hydra
dodajesz pole do edycji, do tego pola skanujesz kod, który na końcu ma enter lub tab i to zdarzenie trzeba obsłużyć - wpisać kawałek kodu w pole z kodem towaru i wysłać komunikat do potwierdzenia a potem ilość do pola ilość

Lilpri
Posty: 127
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: XL a skaner kodów kreswkowych

Post autor: Lilpri »

Rozwiązanie okazało się dosyć proste :)

I tak korzystamy w etykieciarek do drukowania kodów EAN na produkty. Więc zadeklarowaliśmy sobie kod kreskowy (Code128) + znacznik określający TAB (w przypadku tego programu i) + ilość sztuk.
I o dziwo jakoś działa :)

ODPOWIEDZ