Modelowanie procesów

Zapytania SQL, widoki, Crystal, definicje filtrów, szybkich raportów, wydruków, API, Hydra, .NET

Moderator: mikey

Lilpri
Posty: 129
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Modelowanie procesów

Post autor: Lilpri »

Tworzę proces, który będzie wewnętrzne wysyłał maila do pracowników po zatwierdzeniu FZ oraz PZI, o tym czy na dokumencie są pozycję które są potrzebne do jakiejś rezerwacji.

Niestety zapytanie SQL jest zbyt długie i ucina je. Czy w treści maila mogę wykorzystać procedurę? Albo czy jest jakiś inny sposób na wrzucenie tego w treść maila lub ewentualnie jakiś załącznik?

No i to samo chcemy zrobić, aby informować klientów o nowo założonych pozycjach w systemie z danej grupy. A tam to mam jeszcze dłuższe zapytanie :)

Lilpri
Posty: 129
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: Modelowanie procesów

Post autor: Lilpri »

Ok, wiem już, że procedura nie podejdzie. Trochę odchudziłem zapytanie aby się zmieściło ale dalej mam problem.

Proces się odpala po zatwierdzeniu dokumentu i powinien przesłać listę zamówień, które czekają na towar z FZ.
Wszystko ok, oprócz listy :) W treści maila zamiast wyniku mam zapytanie, co zrobiłem nie tak? Próbowałem już zmodyfikować tak zapytanie, aby nie było żadnego parametru w ''(np. data) oraz brak parametru OBINumer. Ale dalej wysyła zamiast wyniku zapytania samo zapytanie.

W załączniku dwa przykłady:
1) Jakbym chciał żeby to wyglądało
2) v2 -> Po wyrzuceniu wszystkich parametrów i dalej nie trybi...
Załączniki
Downloads.zip
(3.02 KiB) Pobrany 137 razy

Lilpri
Posty: 129
Rejestracja: 13 maja 2019, 11:04
Rola: Administrator CDN XL

Re: Modelowanie procesów

Post autor: Lilpri »

Zostawię informację dla potomnych :)
Aby można było wypluć więcej wierszy trzeba zapisać zapytanie
!@SQL('list "" select....')
Minusem jest to, że dostajemy tylko wszystkie wiersze pierwszej kolumny.
Jeśli chcemy aby z zapytania wypluło wszystko to można połączyć wszystkie wartości zapytania, czyli przekształcamy na varchar i separujemy wszystkie kolumny spacją lub jakimś znakiem specjalnym.
W tym przypadku jesteśmy ograniczeni przez ilość znaków zapytania (2tys)

Drugim rozwiązaniem jest wołanie funkcji, np. !@SQL('select cdn.superfunkcja('&@OBINumer&')')
Tutaj nie jesteśmy ograniczeni niczym, jedynie wartość funkcji musi być wypluta jako jeden ciąg znaków, np. cała treść maila. Minus jaki widziałem to taki, że procesy nie umieją w HTML'a w mailu... A niby w wersji 2015 miało to zostać poprawione :) Chyba, że czegoś nie wiem.

Yuber
Posty: 934
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:03
Rola: Administrator CDN XL
Wersja: 2016
Lokalizacja: Kraków

Re: Modelowanie procesów

Post autor: Yuber »

Jakiekolwiek wysyłanie maili wykonuje na wszelkie możliwe sposoby tylko nie przez modelowanie procesów.
Nigdy mi to nie działało poprawnie i stwierdziłem, że szkoda się w to bawić. Głównie był problem z WorkXL-em.
U mnie akurat jest to realizowane albo dopisanym programem albo z SQL-a.

ODPOWIEDZ